اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی باشید که به تازگی از سیستم عامل های ویندوز یا مکینتاش به سیستم عامل متن باز لینوکس به‌خصوص توزیع اوبونتو مهاجرت کرده اید، مسلماً زمان هایی برای شما پیش آمده (یا خواهد آمد) که سیستم تان هنگ کرده و از آنجا که در سیستم عامل لینوکس هم خبری از دکمه های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete نیست، مجبور خواهید شد تا سیستم خود را اصطلاحاً Restart کنید.

 

 

نت شهر: در این آموزش قصد داریم ترفندی بسیار کاربردی را به شما آموزش دهیم که از آن طریق به سهولت خواهید توانست برنامه‌ای که منجر به هنگ کردن سیستم تان شده را ببندید.


برای این منظور، دو راه‌کار پیش رو خواهید داشت که در راه‌کار اول، ابتدا پنجره ترمینال را باز کرده و دستور sudo xkill را وارد می کنیم:

 

how-to-unfreeze-ubuntu-1

در این مرحله می بایست رمز عبور اکانتی که با آن به سیستم عامل Ubuntu لاگین کرده‌اید را وارد نمایید و پس از وارد نمودن رمز عبور و فشردن دکمه اینتر، نشانگر ماوس به شکل یک ضربدر در آمده و از این پس اگر روی هر برنامه یا اپلیکیشنی که باز باشد کلیک کنیم، آن برنامه کاملاً بسته خواهد شد.


راه‌کار دوم این است که دکمه های Alt+F2 را به صورت هم‌زمان بفشاریم که در این صورت پنجره ای به صورت زیر باز خواهد شد:

how-to-unfreeze-ubuntu-2

پس از باز شدن پنجره فوق، می بایست عبارت xkill را بنویسیم و می‌بینیم که پس از فیلتر شدن برنامه ها، برنامه‌ای تحت عنوان xkill در معرض دیدمان قرار می‌گیرد که با کلیک کردن روی آن، برنامه بلافاصله اجرا شده و نشانگر ماوس شبیه به یک ضربدر می شود. از این پس با کلیک روی هر برنامه‌ای که باز باشد، آن برنامه به طور کامل بسته خواهد شد.

 

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
آغاز پشتیبانی مایکروسافت SQL از لینوکس!
آغاز پشتیبانی مایکروسافت SQL از لینوکس!
Cirrus7 Nimbini، زیباترین کامپیوتر اوبونتو
Cirrus7 Nimbini، زیباترین کامپیوتر اوبونتو
آشنایی با نرم‌افزار Ubuntu Software Center در سیستم عامل اوبونتو
آشنایی با نرم‌افزار Ubuntu Software Center در سیستم عامل اوبونتو
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )