آخرین سامورایی، تلفیق موسیقی غرب و شرقموسیقی فیلم موسیقی درام ِ اکشن ِ تاریخی ِ «آخرین سامورایی» را هانس زیمر ساخته است. آهنگساز آلمانی که از پیشگامان ترکیب موسیقی مدرن الکترونیکی و سازهای ارکستر سمفونیک و تلفیق موسیقی غربی و موسیقی سنتی کشورهای دیگر به شمار می رود.  

فیلم آخرین سامورایی به کارگردانی ادوارد زویک، بازی تام کروز و کن واتانابه در دو نقش اصلی و فیلمنامه جان لوگان در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است. فیلم روایتگر داستان سربازی آمریکایی به نام نیتان آلگرن است که به دلیل کشتار سرخپوستان بومی آمریکا دچار عذاب وجدان شده است. او در پی درخواست دولت ژاپن برای آموزش سربازان ژاپنی و تجهیز آنان به سلاح گرم به ژاپن می‌رود. هدف دربار امپراتوری از ساخت سپاه در واقع از میان برداشتن سامورایی هاست اما آلگرن در پی ارتباطی که با سامورایی‌ها پیدا می‌کند شیفته سبک و سیاق زندگی آن ها می‌شود.

هانس زیمر یک موسیقی حماسی را برای این فیلم ساخته است که ترکیبی از موسیقی غربی و ژاپنی است. او ساز اصیل ژاپنی تایکو را برای صحنه‌های اکشن فیلم به کار برده است اما در نقطه مقابل برای شخصیت اصلی فیلم (تام کروز) از یک موتیف ملودیک غربی استفاده کرده است.

هانس فلوریان زیمر متولد سال ۱۹۵۶ در فرانکفورت است و در حدود سه دهه فعالیت هنری خود برای بیش از یکصد فیلم موسیقی متن نوشته است که برخی از آنها از بهترین آثار در نوع خود به شمار می‌آیند. از موفق‌ترین آثار او می‌توان به موسیقی فیلم‌های مرد بارانی (۱۹۸۸)، شیرشاه (۱۹۹۴)، شاهزاده مصر (۱۹۹۸)، گلادیاتور (۲۰۰۰)، مجموعه دزدان دریایی کارائیب (۲۰۰۷-۲۰۰۳)، ماداگاسکار (۲۰۰۵)، رمز داوینچی (۲۰۰۶)، شوالیه تاریکی (۲۰۰۸)، و تلقین (۲۰۱۰) اشاره کرد

گیتار و پیانو سازهای تخصصی هانس زیمر هستند. او تاکنون چهار بار برنده جایزه گرمی، دوبار برنده جایزه گلدن گلوب و یک بار برنده اسکار شده است

منبع: نمایش

تگ ها:
مطالب مرتبط
جریان مجوز گرفتن  آرمین 2afm | آیا آرمین 2afm مجوز برای موسیقی اش گرفته  است
جریان مجوز گرفتن آرمین 2afm | آیا آرمین 2afm مجوز برای موسیقی اش گرفته است
آخرین خبر ها از وضعیت جسمانی محمد علیزاده | حال محمد علیزاده چگونه است
آخرین خبر ها از وضعیت جسمانی محمد علیزاده | حال محمد علیزاده چگونه است
شهرام شکوهی در کدام بیمارستان بستری شده  است | وضعیت شهرام شکوهی در بیمارستان
شهرام شکوهی در کدام بیمارستان بستری شده است | وضعیت شهرام شکوهی در بیمارستان
تبلیغات
loading...
نظرات