پرداخت وام ازدواج متقاضیان بانک قرض الحسنه مهرمصطفی پور با رونمایی از طرح جدید این بانک با عنوان «نور علی نور» گفت ثواب قرض الحسنه در دین اسلام از صدقه هم بالاتر است و بر این اساس در این طرح، خیرین و نیکوکاران می توانند مبلغی را در اختیار بانک بگذارند که به صورت مداوم در قالب قرض الحسنه یکی از پس دیگری در اختیار نیازمندان واقعی گذاشته شود و هر زمان هم که بخواهند سپرده نیکوکاران توسط بانک به آن ها عودت خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر اعلام کرد: کلیه متقاضیان وام ازدواج که تا پایان اردیبهشت ماه مدارک خود را تکمیل کرده باشند، حداکثر تا ۱۵ خرداد ماه تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

به گزارش عصرایران، غلامرضا مصطفی پور در یک نشست خبری با بیان اینکه در این بانک هم جذب منابع و هم پرداخت تسهیلات تماما به صورت قرض الحسنه است، افزود: هیچ یک از ۱۳ ابزار دیگر بانکداری اسلامی در این بانک به کار گرفته نمی شود.

وی با اشاره به رشد بیش از ۵۵ درصدی منابع این بانک، ادامه داد: با وجود اینکه ما می توانیم ۱۰ درصد از منابع خود را به عنوان پول های سرمایه ای و تا ۲۰ درصد از منابع را به عنوان منابع احتیاطی دست نخورده نگه داریم، اما ۹۱ درصد از منابعی را که در اختیار داشته ایم، به صورت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد در اختیار مردم گذاشتیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر معوقات این بانک را تنها متوجه ۰.۵ درصد از پرداخت ها اعلام کرد و گفت: جریمه تأخیرها ۱۲ درصد است که با ملاحظه فراوان اعمال می شود.

وی تعداد شعب فعال این بانک را ۴۹۶ شعبه خواند و افزود: تفاوت این بانک با صندوق های قرض الحسنه این است که در صندوق ها یک نهاد تأمین کننده است و صندوق مسئول اعطای تسهیلات، اما در بانک تأمین منابع و مصارف بر عهده خود بانک است.

مصطفی پور با رونمایی از طرح جدید این بانک با عنوان «نور علی نور» گفت: ثواب قرض الحسنه در دین اسلام از صدقه هم بالاتر است و بر این اساس در این طرح، خیرین و نیکوکاران می توانند مبلغی را در اختیار بانک بگذارند که به صورت مداوم در قالب قرض الحسنه یکی از پس دیگری در اختیار نیازمندان واقعی گذاشته شود و هر زمان هم که بخواهند سپرده نیکوکاران توسط بانک به آن ها عودت خواهد شد.

وی افزود: شرکت ها هم می توانند سپرده ای به صورت مشارکتی در اختیار بانک بگذارند تا بانک هم مبلغ معادلی به آن افزوده و با اخذ ضمانت لازم به کارکنان آن ها وام بدهد که در این قالب نیز تاکنون ۱۳۲ مورد پرونده برای شرکت ها باز شده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر گسترش خدمات بانکداری الکترونیک، ابزارهای جدید برای جذب منابع با دربرگیرندگی منافع سپرده گذاران خیر و نیکوکار، ساماندهی اشتغال های خرد با کمک تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد شعبات در مساجد و مراکز همسو با فعالیت این بانک را ازجمله برنامه های آینده خواند و تأکید کرد: برکت فعالیت های این بانک از امر قرض الحسنه است و از همین رو با وجود نداشتن تبلیغات و قرعه کشی با اقبال عمومی از سوی خیرین و متقاضیان مواجه شده است.

تگ ها:
مطالب مرتبط
وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز
وضعیت حراج و پیش فروش سکه در نوروز
جزییات رایگان شدن تلفن در لحظه سال تحویل | 24 ساعت مکالمه رایگان تلفن در سال تحویل
جزییات رایگان شدن تلفن در لحظه سال تحویل | 24 ساعت مکالمه رایگان تلفن در سال تحویل
مصوبه دولت برای ترخیص خودروهای وارداتی  | معافیت ها برای ترخیص خودروها  از گمرک
مصوبه دولت برای ترخیص خودروهای وارداتی | معافیت ها برای ترخیص خودروها از گمرک
تبلیغات
loading...
نظرات