«کمال تبریزی» عزیز گله‌ مند نباش!تهیه‌کننده سریال «معمای شاه» درخصوص گلایه‌های کمال تبریزی درباره واگذاری لوکیشن‌های «سرزمین‌ کهن» به این پروژه تصریح کرد: این لوکیشن‌ها نه مال من است و نه مال هیچ کارگردان و تهیه‌کننده دیگری، بلکه متعلق به صدا‌و‌سیماست.

نت شهر: علی لدنی در این زمینه توضیح داد: با ارادتی که به آقای کمال تبریزی دارم و با ایشان دوست هستم جا دارد بگویم لوکیشن‌های «سرزمین کهن» متعلق به «معمای شاه» نیست بلکه مال همه است و ما نباید از یکدیگر گلایه داشته باشیم؛ چراکه این لوکیشن‌ها همگانی است و متعلق به صدا‌و‌سیماست. صدا‌و‌سیما برای این لوکیشن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است و اصلا منعی برای استفاده از آن توسط پروژه‌ای دیگر وجود ندارد.

وی در عین حال گفت: قطعا ما هم راضی نیستیم که لوکیشن‌های «سرزمین کهن» کمال تبریزی را بگیریم. آقای تبریزی عزیز نباید گله‌مند باشد چراکه هر زمان بخواهد کارش را ادامه بدهد، لوکیشن‌ها در خدمت ایشان هستند و هیچ منعی وجود ندارد.

تهیه‌کننده «معمای شاه» سپس تاکید کرد: این اتفاقات برای گرفتن لوکیشن‌ها طبیعی است؛ چراکه مال مردم است و حیف است که از بودجه مردم استفاده بهینه نکنیم. دکورهای ما در اختیار آقای تبریزی و سایر کارگردان‌هاست و اصلا شخصی نیستند. همچنین جا دارد بگویم که آقای تبریزی از لوکیشن میدان بهارستان در همان قسمت‌های ابتدایی در سریالشان استفاده کردند.

بر اساس این گزارش،‌ کمال تبریزی که این روزها کارگردانی سریال «ابله» را برای شبکه نمایش خانگی بر عهده دارد اخیرا در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اقدامات اخیر تلویزیون مبنی بر سپردن دکورهای «سرزمین کهن» به سریال «معمای شاه» گلایه کرد و گفت: رفتار بدی از طرف صداوسیما در مورد سریال «سرزمین کهن» صورت گرفت.

لوکیشنی به نام بهارستان داشتیم که میدان بهارستان را در آن بازسازی کرده بودیم. هم در فاز یک از آن استفاده کردیم و هم در فاز دو و بخش دیگری از فاز سه را قرار بود در آنجا فیلمبرداری کنیم اما متأسفانه دوستان نه تنها کار ما را تعطیل کردند بلکه لوکیشن بهارستان را در اختیار یک سریال دیگر گذاشتند و الان آن‌ها از لوکیشن ما استفاده می‌کنند.

تبریزی این اقدام تلویزیون را غیرحرفه‌ای دانست و عنوان کرد: این کار با هیچ منطقی جور درنمی‌آید که لوکیشن یک سریال که با هزینه و دید هنری طراح پروژه‌ای دیگر ساخته شده و فضایش، فضای کار ماست، بدون اینکه آن سریال به اتمام رسیده و پخش شده باشد، در اختیار سریال دیگر قرار بدهند.

تگ ها:
مطالب مرتبط
وضعیت جسمانی مسعود کیمیایی در بیمارستان |  بیماری مسعود کیمیایی در چه مرحله ای است
وضعیت جسمانی مسعود کیمیایی در بیمارستان | بیماری مسعود کیمیایی در چه مرحله ای است
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
صحبت های بهاره افشاری از آزارهایی که دیده است | حرف های بهاره افشاری در جشنواره تئاتر فجر36
پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر 36 امسال | خرید بلیت های جشنواره فیلم فجر 36
پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر 36 امسال | خرید بلیت های جشنواره فیلم فجر 36
نظرات