حاشیه‌ای بر دو نامه‌ای که در چند روز اخیر در فوتبال ایران رسانه‌ای شد


نت شهر:در واقع این روزها شاهد استراتژی نامه‌نگاری علی کفاشیان و اطرافیانش هستیم. از یک سو هیات رئیسه نامه رسمی‌اش را علنی می کند تا سود تبلیغاتی خود را ببرد و مورد نقد واقع نشود و از سوی دیگر علی کفاشیان که قافیه را تنگ دیده این‌بار پیگریانه‌تر ماجرای حق‌پخش را پیش می‌کشد تا آخرین تیرهای ترکش خود را برای کسب محبوبیت خرج کند.
سلسله نتایج ضعیف تیم‌های پایه در فوتبال ایران دست به دست هم داد تا علی کفاشیان صدای تغییرات در فدراسیون خود را رساتر از قبل بشنود. در همین هفته گذشته شایعه برکناری مهدی محمدنبی، مرد همه‌کاره فدراسیون و مغز متفکر جریانی که علی کفاشیان را در راس فوتبال ایران نگهداشته دهان به دهان می‌گشت تا همه بدانند که این‌بار برخلاف دوران پیش از امضای قرارداد کارلوس کی‌روش نه سخن از اعمال قدرت وزارت ورزش که یک خواست همگانی است تا سروسامانی به اوضاع بهم‌ریخته فوتبال ایران داده شود.

به گزارش تابناکِ، در هفته‌ای که گذشت اتفاقات جالب و معناداری در فوتبال ما رخ داد. یکی از آن‌ها سه روز پیش در ابعاد گسترده‌ای روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت حکایت از نامه محرمانه‌‌ای داشت که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در آن از علی کفاشیان بابت شکست‌های اخیر تیم ملی توضیح خواسته بودند. نامه محرمانه‌ای که با تاکید بر قید «محرمانه» بودن آن از سوی هیات رئیسه همه اما از ان خبر داشتند و خب عقل سلیم به ما می‌گوید که هدف این نامه محرمانه نه بررسی دقیق و واقعی علل افول و سقوط فوتبال ایرانی و نه توبیخ علی کفاشیان که یک‌جور موج سواری رسانه‌ای است تا اهالی هیات رئیسه‌ فوتبال چندان از افکار عمومی و موج منتقدان سفت و سخت علی کفاشیان عقب نمانند.

وگرنه اگر انتقادی به مدیریت فوتبالی در فدراسیون وارد است علاوه بر علی کفاشیان که نوک پیکان تهاحم‌ها به سوی او نشانه رفته سایرینی نظیر نبی، أیت‌الهی، فریده شجاعی و دیگر اعضای هیات‌ رئیسه هم به اندازه کافی متهم هستند و تصمیمات انتقاد برانگیز گرفته‌اند. اما هیات رئیسه که تا همین چندی پیش خودش را نسبت به اتفاقات فدراسیون فوتبال بی‌تفاوت نشان می‌داد حالا سوار موج انتقادات شده تا با انتقاد از این وضعیت، خود را از شر این نقدها دور کند.

اما علی کفاشیان که استاد بازی با مهره‌های مختلف برای نگهداشتن صندلی ریاست‌اش است و این مهم را در سال‌های گذشته خیلی خوب به ما یادآوری کرده در همین فاصله با نوشتن یک نامه جنجالی به رئیس سازمان لیگ به دنبال آغاز بازی است که شاید ضربه موج تغییرات در فدراسیون فوتبال را کم کند. علی کفاشیان در ادامه داستان دنباله‌دار ماجرای حق پخش تلویزیونی در نامه‌ای به مهدی تاج از او خواسته تا مانع ورود دوربین‌های صداوسیما به ورزشگاه‌ها شود. تصمیم شجاعانه‌ای که در دو ماه گذشته خیلی‌ها منتظر گرفتن آن از سوی مسئولان فوتبال ایران بودند. بی‌شک اگر روز سه‌نشبه شبکه‌هیا مختلف سیما نتوانند وارد ورزشگاه‌ها شوند و بازی‌های هفته دوازدهم را پخش زنده کنند اتفاق مهم و بزرگی در فوتبال ما رخ می‌دهد و فوتبال کشورمان را یک گام تا احقاق حقوق واقعی خود نزدیک‌تر خواهد کرد. اتفاقی که رسانه‌ها هم نشان دادند در این مدت به‌خوبی حاضرند در برابر صدا و سیما از حقوق فوبتال دفاع کنند.

اما همین اتفاق ممکن است موجب شود که جایگاه علی کفاشیان در صندلی ریاست خود محکم و محکم تر شود. در واقع علی کفاشیان با نوشتن نامه دو روز پیش خود به مهدی تاج و در صورت عملی کردن آن در روز سه‌شنبه هزینه برکناری خود را بسیار بالا می برد تا حداقل در زمان فعلی کسی به‌فکر برکناری مدیری که علی‌رغم همه فجایعی که در دوران مدیریتش به‌بار آورد، در برابر صداو سیما قد علم کرد نیفتد.

در واقع این روزها شاهد استراتژی نامه‌نگاری علی کفاشیان و اطرافیانش هستیم. از یک سو هیات رئیسه نامه رسمی‌اش را علنی می کند تا سود تبلیغاتی خود را ببرد و مورد نقد واقع نشود و از سوی دیگر علی کفاشیان که قافیه را تنگ دیده این‌بار پیگریانه‌تر ماجرای حق‌پخش را پیش می‌کشد تا آخرین تیرهای ترکش خود را برای کسب محبوبیت خرج کند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )