افشاگری های ادوارد اسنودن کارمند سابق " سیا " نشان می دهد که امریکایی ها و کشورهای هم پیمان آن براساس راهبرد موسوم به " لانه زنبورها " داعش را ایجاد کرده اند.


نت شهر:به گزارش  شبکه العالم براساس این افشاگری ها، گروهک تروریستی داعش را سازمان های اطلاعاتی اسراییل، آمریکا و انگلیس، به عنوان بخشی از راهبرد موسوم به "لانه زنبورها" و با هدف جذب افراط گرایان از تمام نقاط دنیا و اعزام آنها به سوریه، به وجود آوردند.
رسوایی های دولت آمریکا یکی پس از دیگری توسط خود آمریکایی ها افشا می شود، پس از اعتراف هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا، در کتاب خاطرات خود تحت عنوان "گزینه های سخت" مبنی بر اینکه آمریکا در پس پرده تاسیس گروهک داعش است؛ این بار رسوایی دیگری از طریق اسناد افشا شده ادوارد سنودن، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا(سیا) به بار آمد؛ اسنادهای فاش شده نشان می دهد که سازمان های اطلاعاتی اسراییل، آمریکا و انگلیس برای تاسیس گروهک داعش به عنوان بخشی از راهبرد موسوم به لانه زنبورها با یکدیگر همکاری کردند.
ویچسلاو موتوزوف، دیپلمات سابق روسیه و کارشناس مسایل خاورمیانه، خاطرنشان کرد که اسناد اسنودن نشان داد که مسوولیت تاسیس داعش بر عهده دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسراییل بوده است.
وی افزود: ابوبکر بغدادی، سرکرده گروهک داعش، به مدت یک سال در سازمان جاسوسی "موساد" اسراییل تحت آموزش نظامی گسترده قرار گرفت و همزمان با آن درسهایی در علم لاهوت و فن خطابه آموخت.
این کارشناس روس خاطرنشان کرد که تمام اطلاعات درباره داعش نشان می دهد که این گروهک یک گروهک مزدور برای سازمان های جاسوسی است. موتوزوف به اظهارات نبیل نعیم، رییس حزب جهاد اسلامی دموکرات و فرمانده سابق گروهک القاعده، استناد کرد که چندی پیش گفته بود، تمام شاخه های برآمده از القاعده از جمله داعش نزد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) فعالیت می کنند.
موتوزوف به اظهارات یک کارمند اردنی در ماه ژوئن گذشته اشاره کرد مبنی بر این که اعضای گروهک داعش در سال 2012 به دست مربیان آمریکایی در یکی از پایگاه های نظامی مخفیانه در اردن آموزش دیدند و در همان سال نیز اخبار بسیاری شایع شد مبنی بر این که مسوولیت یک پایگاه آموزش عناصر مسلح در شهر غور الصافی در استان کرک در اردن به عهده آمریکا، ترکیه و اردن است؛ این پایگاه آموزشی ویژه عناصر مسلحی است که به سوریه نفوذ می کنند.
وی گفت: یک افسر سابق در نیروی هوایی آمریکا و فرمانده مسوول اردوگاه البقعه در سالهای 2006 و 2007 تاکید کرد که این اردوگاه نیروهای افراطگرا را به زودی آموزش می دهد. وی در صفحه الکترونیکی خود اظهار داشت که گروهک داعش که به صورت بسیار عالی آموزش دیده و به خوبی مسلح شده است؛ اینک بر مساحت هایی از عراق و سوریه مسلط است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )