سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه با تاکید بر اینکه موافقت نامه هسته ای با ایران باید سندی پایدار و مورد قبول هر دو طرف تهران و گروه 1+5 باشد، گفت: نتایج مذاکرات مهمتر از تاریخ تعیین شده برای پایان مذاکرات است.

نت شهر: به گزارش ایرنا، ریابکوف بامداد امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با ریانووستی با بیان اینکه همواره برای پیشبرد مذاکرات تلاش کردیم، افزود: 'مذاکرات هسته ای ایران نباید در قید زمانی محدود شود؛ باید موافقت نامه نهایی مورد قبول همه طرف های مذاکره باشد؛ به همین دلیل نتیجه گفت و گوها مهمتر از تاریخ تعیین شده برای پایان مذاکرات است. '

وی با یادآوری سخنان روز گذشته (چهارشنبه) وزیر خارجه روسیه گفت: سرگئی لاوروف درمورد تاریخ تنظیم موافقت نامه نهایی ایران گفته که این مساله به طور مستقیم با وضعیتی که در پاییز سال 2013 در هنگام تنظیم طرح کنونی (مذاکرات) توسط ایران و گروه 1+5 بوجود آمد و چند هفته تاخیر داشت، ارتباط دارد.

ریابکوف گفت: لاوروف پیش بینی کرد که وضعیت سال گذشته در مذاکرات کنونی برای تنظیم موافقت نامه نهایی نیز تکرار شود.

وی اضافه کرد: در آن صورت نباید تاریخ نهایی مذاکرات را ملاک قرار داد و با تشویش خاطر در مورد آن رفتار و موافقت نامه را قربانی آن کرد.

ریابکوف گفت: 'در شرایط کنونی، دستیابی به نتایج پایدار، خوب و مقاوم در برابر شرایط زودگذر بین المللی مهمتر از مقید بودن به تاریخ معین است هر چند که وجود چنین تاریخی می تواند محرک برای مذاکرات باشد.'

مذاکرات سه جانبه محمدجواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از سه دور گفت وگو که نزدیک به هفت ساعت به طول انجامید، چهارشنبه شب به وقت محلی در وین به پایان یافت.

طرفین در این مذاکرات درباره اختلافات باقیمانده بر سر توافق نهایی، همچون «میزان غنی سازی، جدول زمان بندی لغو تحریم ها علیه ایران و مدت زمان توافق نهایی» گفت وگو کردند و قرار است امروز (پنجشنبه) ساعت 11 به وقت محلی مذاکرات ایران با نمایندگان 1+5 به ریاست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )