پزشکان هشدار دادند استفاده از صفحه کلید لمسیِ تبلت‌ها برای طولانی‌مدت می‌تواند به بروز ناراحتی‌های مزمن شانه منجر شود.

نت شهر : به گزارش ایسنا ، در این بررسی استفاده از سه نوع صفحه کلید و تاثیر آن روی وضعیت اسکلتی - عضلانی بدن مورد مطالعه قرار گرفت. در این مطالعه مشخص شد صفحه کلید لمسی نسبت به صفحه کلیدهای معمولی برای تایپ کردن کمتر به فعالیت ماهیچه انگشت نیاز دارد اما در عوض کاربران تبلت باید انگشت‌های خود را روی صفحه کلید معلق نگه دارند تا از برخورد احتمالی با صفحه نمایش جلوگیری شود و این وضعیت موجب می‌شود که شانه‌ها برای مدت زمان طولانی در حالت ثابت و ایستا قرار گیرند.


متخصصان دانشگاه ایلی‌نوی شمالی به مطالعه تاثیر استفاده از صفحه کلید لمسی تبلت روی 19 نفر پرداختند. از این افراد درخواست شد تا متنی را در مدت زمان پنج دقیقه و با استفاده از صفحه کلید لمسی و معمولی تایپ کنند.

 ‌متخصصان آمریکایی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در مدت زمان یک دقیقه 63 کلمه را با صفحه کلید معمولی و 25 کلمه را با استفاده از صفحه کلید لمسی تایپ کرده‌اند اظهار داشتند: زمانی که از صفحه کلید لمسی استفاده شد فعالیت ماهیچه در ساعد در پایین‌ترین حد بود اما در عوض میزان فشار و فعالیت در عضله‌های ذوزنقه‌ای که در قسمت فوقانی کتف قرار دارند و از شانه‌ها و دست‌ها حمایت می‌کنند در صورت استفاده از صفحه کلید لمسی بیشتر است که دلیل آن هم می تواند معلق بودن دست‌ها و ساعد به هنگام تایپ کردن باشد و این فشار اگرچه اندک است اما در طولانی مدت موجب بروز دردهای مزمن شانه می‌شود.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
اهمیت تامین آب بدن در وعده سحری
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )