بسته خبری مذاکرات هسته‌ای وین
خبرگزاری تسنیم:وزیر امور خارجه کشورمان در نشستی سه جانبه به مذاکره با وزیر خارجه آمریکا و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پرداخت.
printنسخه قابل چاپ

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، کوتاه‌ترین نُت مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی روز آتی (پنجشنبه) در پایتخت موسیقی جهان نواخته خواهد شد تا مذاکره‌کنندگان ارشد سایر کشورهای عضو گروه 1+5 نیز در جریان مذاکرات دیروز و امروز دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی با مشایعت نهاد سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار بگیرند.

مذاکرات جامع فردا که تنها یک روز به طول خواهد انجامید به درخواست ایران برگزار می‌شود و گزارشی که آنجا قرائت خواهد شد نشان خواهد داد که آیا طی روزهای باقیمانده تا ضرب‌الاجل 24 نوامبر (3 آذر) می‌توان به توافقی دست یافت یا باید چاره‌ای دیگر اندیشید.

در گزارش حاضر رویدادهای لحظه‌ به لحظه هشتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی ارائه می‌شود.

                                                                                                                    23 مهـــــــــــــــــــــــــــــــــر                                                                                             

14:29 ظریف، کری و اشتون در وین دیدار کردند. وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای در وین با یکدیگر دیدار کردند.

13:35 اشتون و کری پیش از مذاکرات سه ‌جانبه با یکدیگر دیدار کردند. مذاکرات سه جانبه بین وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که پیشتر قرار بود ساعت 11:30 به وقت وین انجام شود، به یک ساعت بعد موکول شد.

10:40 ظریف: درباره راه‌حل هسته‌ای هنوز به یک جمع‌بندی مشترک نرسیده‌ایم. وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در گفتگوهای طولانی درباره موضوعات باقیمانده و راههای متفاوتی که برای حل و فصل این موضوعات مطرح شده بودند، بررسی شدند.

10:23 وزرای خارجه ایران و اتریش در حاشیه مذاکرات هسته‌ای وین دیدار کردند. وزیر امور خارجه ایران، و سباستین کورتس، وزیر خارجه اتریش، در حاشیه مذاکرات هسته‌ای وین با یکدیگر ملاقات و درباره مسائل دو جانبه، منطقه، عرصه بین‌الملل و همچنین مذاکرات هسته‌ای گفتگو کردند.

وزرای خارجه ایران و اتریش در حاشیه مذاکرات هسته‌ای وین دیدار کردند

08:44 واشنگتن: زمان کافی برای دستیابی به توافق هسته‌ای وجود دارد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت معتقدیم زمان لازم برای رسیدن به توافق هسته‌ای تا 24 نوامبر(3 آذر) با ایران وجود دارد.

02:05 وال‌استریت‌ژورنال: کری در مذاکرات هسته‌ای پنج‌شنبه حضور ندارد. یک مقام آمریکایی خبر داده وزیر خارجه کشورش در مذاکرات هسته‌ای روز پنج‌شنبه بین ایران و گروه 1+5 در شهر وین حضور نخواهد داشت.

                                                                                                            22 مهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــر                                                                                              

23:56 مان: دیدار بین ظریف و اشتون، مفید بود. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با ریانووستی گفت دیدار بین کاترین اشتون و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران مفید بود.

23:41 هارف: نشست پنجشنبه ایران و 1+5 یک روزه خواهد بود. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد که نشست تازه اعلام شده مدیران سیاسی 1+5 و ایران که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد یک روزه خواهد بود.

22:01 لاوروف: تضمین نمی‌کنم توافق با ایران قبل از 24 نوامبر حاصل شود. وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا گفت من مطمئن است که دستیابی به توافق امکان پذیر است اما تضمین کند که این توافق پیش از 24 نوامبر حاصل شود.

21:29 کری: اعتقاد ندارم توافق با ایران غیرقابل‌دسترسی است. وزیر خارجه آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: "من اعتقاد ندارم که توافق غیر قابل دسترسی است اما برخی موضوعات سختی داریم که باید حل شود. من اجازه می‌دهم که روند مذاکرات خود همه چیز را روشن کند."

19:50 ریابکوف: ایران و 1+5 پنج‌شنبه در وین مذاکره می‌کنند. معاون وزیر خارجه روسیه گفت: توافق شده است که یک دور مذاکرات مختصر بین ایران و 1+5 روز پنج‌شنبه در وین برگزار شود.

19:48 ظریف و اشتون در وین دیدار کردند. در ادامه رایزنی‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در وین دیدار وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

15:59 معاونان ظریف، کری و اشتون با یکدیگر دیدار کردند. سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه ایران؛ ویلیام برنز، قائم مقام وزارت  خارجه آمریکا، و وندی شرمن، مدیر کل سیاسی وزارت خارجه این کشور؛ و هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امروز در وین پایتخت اتریش با یکدیگر دیدار کردند.

13:47 ظریف:‌حجم غنی‌سازی و زمانبندی رفع تحریم‌ها حیاتی هستند. وزیر خارجه ایران با بیان اینکه رایزنی‌ها در وین می‌تواند راه را برای رسیدن به توافق نهایی هموارتر کند، یادآور شد: امیدواریم طرف مقابل با پذیرفتن واقعیات برنامه هسته‌ای ایران، بتواند به یک راه حل دست پیدا کند که به نفع همه است.

12:20 مان: ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا با هدف پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای دیدار می‌کنند. سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد مذاکره کنندگان ایرانی، آمریکایی و این اتحادیه با هدف پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در وین با یکدیگر دیدار می‌کنند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )