آتیلا حجازی مربی سابق استقلال که در سال‌های اخیر فعالیت منظمی در فوتبال پایه داشته است، می‌گوید ناکامی تیم‌های پایه‌ای یک موضوع غیرطبیعی نبود و ایران در فوتبال پایه به آن چیزی که مستحقش بود، دست پیدا کرد

نت شهر : به گزارش خبرآنلاین؛حجازی در مورد ناکامی تیم‌های پایه حرف‌هایش را این‌گونه آغاز می‌کند: «این اتفاق غیرطبیعی نبود و ما به چیزی که استحقاق آن ‌را داشتیم، رسیدیم.

با این برنامه‌ریزی و این مدیریتی که وجود داشت، نمی‌توانستیم غیر از این انتظار دیگری داشته باشیم. ما هیچ برنامه‌ای نداشتیم و همیشه تنها کاری که انجام می‌دهیم انتخاب مربی است. بعد از آن هیچ کار دیگری به تیم‌های پایه نداریم که نتیجه‌اش همین می‌شود.»
او ادامه می‌دهد: «نه‌تنها تیم‌های پایه بلکه فوتبال ایران در حال سقوط است. ما یک زمانی جزو قدرت‌های فوتبال آسیا بودیم، ولی حالا به روزی افتاده‌ایم که تایلند و یمن ما را شکست می‌دهند. جالب اینجاست که مسئولان فوتبال ایران بابت این نتایج به‌به و چه‌چه می‌کنند. الان که بازی‌ها تمام شده است، دوباره همه چیز رها خواهد شد و تا چند سال دیگر باز هم چنین وضعیتی ایجاد می‌شود. سالیان سال است که می‌گوییم باید به فوتبال پایه اهمیت بدهیم، ولی کو گوش شنوا؟ در نهایت هم فقط مربی را عوض می‌کنیم.» حجازی در قسمت دیگری از حرف‌هایش در مورد انتقادهایی که از مدیران فدراسیون فوتبال می‌شود، می‌گوید: «وقتی AFC فدراسیون فوتبال ایران را به‌ عنوان بهترین فدراسیون آسیا انتخاب می‌کند، باید فاتحه فوتبال را خواند.

این انتخاب واقعاً خنده‌دارترین اتفاق سال بود. فدراسیون ما چه کار مثبتی انجام داده که باید بهترین فدراسیون شود؟ ما در فوتبال‌مان یک زمین درست و حسابی نداریم، آن وقت این فدراسیون را به ‌عنوان بهترین فدراسیون انتخاب می‌کنند. پس کشورهایی مثل کره‌جنوبی، ژاپن، امارات، قطر و... کجا هستند که فدراسیون ما به‌عنوان بهترین فدراسیون انتخاب می‌شود. این همان فدراسیونی است که به صورت خنده‌دار به عنوان بهترین فدراسیون انتخاب شد.» مربی سابق استقلال در قسمت دیگری از حرف‌هایش می‌گوید: «در تیم‌های پایه، یک مربی تیم را اوت می‌کند ولی به او ترفیع درجه می‌دهند. کجای دنیا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ من 8 سال است که در مدرسه فوتبال فعالیت می‌کنم، ولی چرا تا حالا یک نفر نیامده از من بپرسد چه مشکلاتی داریم؟ چرا یک نفر حاضر نشده حمایت کند؟ چرا هیچ‌ کس به مدارس فوتبالی که اصولی کار می‌کنند، اهمیت نمی‌دهد؟ به نظر من این فاجعه خیلی دیر اتفاق افتاده و باید زودتر از اینها شاهد این ناکامی‌ها می‌بودیم.»

او ادامه می‌دهد: «من شنیده‌ام وینگادا به ‌خاطر طلبی که از باشگاه پرسپولیس داشته است، از این باشگاه به فیفا شکایت کرده و مسئولان فدراسیون هم به او گفته‌اند شکایتش را پس‌بگیرد تا آنها این مربی را به ‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کنند. اگر چنین اتفاقی صحت داشته باشد، واقعاً باید به حال این فوتبال گریه کرد.» حجازی در قسمت دیگری از حرف‌هایش می‌گوید: «آقایان از الفاظی مثل مربی منشوری استفاده می‌کنند و می‌خواهند با خالکوبی مبارزه کنند. بهتر است به‌جای خالکوبی جلوی دزدی‌ها و روابط پنهانی و این نتایج افتضاح گرفته شود. اگر قرار است خیلی ساده به افرادی که در این فوتبال خلاف می‌کنند پست داده شود، ما هم برویم این چیزها را یاد بگیریم. چنین نتایجی واقعاً خجالت‌آور است، ولی گوش هیچ ‌کس بدهکار نیست و مطمئن باشید با این شرایط تیم ‌ملی بزرگسالان هم در آینده حرفی برای گفتن نخواهد داشت.»

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )