شهروندان استان البرز در مهرماه سال جاری میزبان همایش فضای مجازی، فرصت ها و تهدیدها بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نت شهر: محورهای اصلی این همایش که توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، پلیس فتا، شرکت شبکه ارتباط شبدیز و ... برگزار گردید، عبارت بودند از امنیت در فضای مجازی، جرم شناسی مجازی، امنیت نرم افزاری و ... که توسط مسئولین، پیش کسوتان و اساتید دانشگاهی ارائه گردید.

hamaaaayesh

به گزارش نت شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، این همایش با توجه به ضرورت افزایش سطح دانش عموم مردم و به منظور استفاده بهتر از خدمات ارائه شده در فضای مجازی، بالا بردن آگاهی آن ها در رابطه با خطرات، تهدیدها و فرصت های موجود که یکی از نیاز های ضروری جامعه امروز به شمار می رود، با مشارکت دستگاه های فرهنگی و شرکت های زیرمجموعه حوزه ICT در روز سه شنبه 15 مهرماه برگزار شد.

همایش مذکور با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. سپس جناب آقای نژادمحمد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و مهمانان، لزوم برگزاری این همایش را تشریح و بر نیاز عموم جامعه به اطلاعات بیشتر در خصوص فضای مجازی تاکید نمودند.

در ادامه جناب آقای سرهنگ نیکنام رئیس پلیس فتای استان البرز در خصوص صفحات جعلی اینترنتی، Keyloggerها و نحوه صحیح ساخت رمزهای عبور توضیحاتی را ارائه نموده و سخنرانی خود را با پخش یک فیلم آموزشی در خصوص جلوگیری از کلاهبرداری کارت های بانکی به پایان رساندند.

در ادامه  این همایش جناب آقای دکتر کونانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و تحقیات سمنان و استادیار مدعو دانشگاه اصفهان، مطالب خود را در رابطه با مصداق شناسی آسیب های عمده ناشی از اینترنت برای خانواده و فرزندان، ارتکاب جرائم سایبری و خدشه پذیر شدن ساختار امنیت خانوادگی و اجتماعی و همچنین راهکارهای مدیریت جامعه محور فضای مجازی و اینترنت و تحکیم امنیت سایبری ارائه نمودند.

پس از استراحت و پذیرایی از حضار محترم، جناب آقای جاوید نسب رئیس مرکز روانشناختی رازی به بیان مطالب سودمندی در خصوص تعارض موجود در نگرش و رفتار خانواده ها در استفاده از فضای مجازی پرداختند.

در پایان، میزگردی با حضور سخنرانان مذکور و طرح سوال توسط حاضرین در سالن همایش در خصوص نیاز به کنترل دسترسی فرزندان توسط والدین و راهکارهای افزایش دانش والدین برگزار گردید.

لازم به ذکر است اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز آمادگی خود را جهت برگزاری کارگاه های آموزشی استفاده از ابزارهای کنترل دسترسی فرزندان در سیستم عامل های ویندوز و اندروید در مدارس و مراکز آموزشی سطح استان اعلام نمود.
در انتهای این همایش به قید قرعه به 5 نفر از حاضرین جوایزی ارزنده اهداء گردید.

 hamaaaayesh2

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )