شرکت کره ای سامسونگ با نگاه آینده نگر خود سرانجام استاندارد بی سیم Wi-Fi 802.11ad که مدت هاست در انواع دستگاه ها استفاده می شود را به سرعت Gbps4.6 ارتقاء داد.

نت شهر: این استاندارد جدید در فرکانس 60GHz کار می کند و سرعت انتقال اطلاعات اش تا Gbps4.6 نیز می رسد که معادل 575 مگابایت بر ثانیه می باشد این در حالی است که استاندارد قبلی تنها توانایی 108 مگابایت بر ثانیه را دارد.
سامسونگ گفت: در این استاندارد برای رسیدن به حداکثر سرعت با حذف رابط دوکاناله، خلع موجود در دستیابی به سرعت بالا از بین رفت. فرکانس GHz60، 10 برابر سریع تر از فرکانس های GHz2.4 و GHz5 در تکنولوژی های بی سیم می باشد. این شرکت در ادامه به شکلی کاملا فنی ضرورت حتی یک بیت را در امر شبکه های بی سیم توضیح داد.
تاکنون، چالش های مهمی در سازگاری با تکنولوژی GHz60 وجود داشته است برای مثال به نظر امواج میلیمتری در مسیر ضعیف و قابل نفوذ می باشند که نتیجه آن سیگنال و عملکرد اطلاعاتی ضعیف می باشد. با اعمال تغییراتی در طراحی مدار امواج میلیمتری و تکنولوژی مودم های با عملکرد بالا به واسطه توسعه گسترده پوشش آنتنی، سامسونگ موفق به دستیابی به این تکنولوژی کیفیت بالا با کمترین هزینه شده است. اما این تنها راه افزایش سرعت نیست. در رویه جدید با توسعه تکنولوژی گستره پوششی آنتی، این توانسته با افزایش کیفیت سیگنال در فواصل زیاد همراه شود.
با این توصیفات، چه زمان می توان از این استاندارد جذاب بهره برد؟ سامسونگ گفت: تا کمتر از یک سال دیگر این انتظار برآورده خواهد شد و این تکنولوژی برای اولین بار در گوشی های هوشمند، تبلت ها، لوازم منزل هوشمند و لوازم پزشکی این شرکت به کار گرفته خواهد شد.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )