اکثر مردم به منظور نشان دادن قدردانی و سپاس خود از وبسیات ویکیپدیا، مقداری پول به این سایت ارسال کرده تا مسئولان آن بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند اما انگار این کار برای مردم یکی از شهرهای لهستان کافی نبوده است. به همین دلیل آن ها تصمیم گرفتند تا مجسمه ی یادبودی به ارزش 14000 دلار برای قدردانی از خدمات این سایت رایگان بسازند.

نت شهر: ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از پروفسورهای دانشگاه شهر تصمیم گرفته در برابر ویکیپدیا "زانو بزند." آنطور که گفته شده، این پروفسور از جامعیت و وسعت ویکیپدیا در شگفت بوده است و می خواسته به نوعی قدردانی خود را از طریق زانو زدن در برابر آن (و یا مجسمه ای که نماد آن باشد) نشان دهد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در حدود 1 میلیون صفحه ی مختلف به زبان لهستانی در ویکیپدیا وجود دارد که نشان دهنده ی فعالیت بالای کاربران لهستانی در این سایت است. پس از اینکه پروفسور خواسته ی خود را اعلام نمود، مسئولان شهر تصمیم گرفتند درخواست وی را به واقعیت تبدیل کرده و مجسمه را بسازند.

Polish-town-builds-a-14000-statue-in-honor-of-Wikipedia-2

همانطور که در عکس مشاهده می کنید، این مجسمه چهار انسان را نشان می دهد که نماد ویکیپدیا را بر روی سر نگاه داشته اند. به گزارش The Telegraph، این مجسمه ی 2 متری تا 22 اکتبر به صورت رسمی نمایش داده نخواهد شد.

برای ساخت این مجسمه در حدود 14 هزار دلار هزینه شده است که تمامی آن توسط مسئولان و شهرداری آن شهر پرداخت شد. برخی معتقدند که آن ها می توانستند این پول را مستقیماً به ویکیپدیا اهدا نمایند که سبب پیشرفت هرچه بیشتر این سایت نیز می شد اما مسئولان این شهر امیدوارند که این مجسمه به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شود که نه تنها به سود شهر خواهد بود، بلکه مردم و بازدیدکنندگان را به کمک به ویکیپدیا ترغیب خواهد نمود.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )