بسیاری از مردم به هنگام مواجه شدن با بیماری ها، جراحات و... ، علائمی که در بدن خود مشاهده می کنند را در گوگل جستجو کرده تا بلکه بتوانند مشکل بدن خود را بیابند و حتی روش درمان آن را نیز یافته و به کار گیرند. آنطور که به نظر می رسد، عده ی زیادی از کاربران، به دنبال این قبیل اطلاعات، از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند و همین موضوع سبب شده تا گوگل به دنبال راه چاره ای باشد. حال این کمپانی اعلام نموده که پروژه ای آزمایشی را به راه انداخته که به کمک آن، کاربران می توان به صورت مجازی با دکترهای متخصص مکالمه نمایند.

نت شهر: همانطور که همه مان می دانیم، منابع و اطلاعات بسیار گوناگونی در دنیای اینترنت وجود دارد و به همین دلیل، هنگامی که به دنبال اطلاعات خاصی همچون اطلاعات پزشکی در این شبکه می گردیم، با پاسخ ها و اطلاعات بسیار متفاوتی مواجه می شویم. علائم بیماری ها یکی از موضوعاتی است که نمی توان به نتایج جستجوی آن در اینترنت، اعتماد چندانی نمود و در اکثر مواقع، مراجعه ی فیزیکی به دکترها و متخصصان بسیار اطمینان بخش تر است.

اما اگر بتوانیم از پشت کامپیوتر و یا گوشی خود با همان دکترها مکالمه کنیم چه؟ این دقیقاً همان کاری است که گوگل در پی اجرای آن است. بر اساس آخرین گزارشاتی که منتشر شده است، در پروژه ی جدید گوگل، کاربران به هنگام جستجوی علائم بیماری، نوع خاصی از بیماری و یا راه درمان یک نوع بیماری، با گزینه ی مکالمه ی مجازی با دکتر مواجه خواهند شد که به کمک آن می توانند با متخصصان جهانی مکالمه ی ویدیویی داشته و مشکل خود را به طور کامل توضیح دهند.

Google-Search-Trial-Allows-You-To-Virtually-Visit-A-Doctor-2

در حال حاضر این پروژه به صورت بسیار محدود اجرا شده است و تمامی هزینه های مربوط به متخصصانی که با گوگل در این پروژه همکاری می کنند نیز توسط گوگل پرداخت می شود، البته گوگل اعلام نموده که تنها تا پایان دوره ی آزمایشی این پروژه هزینه ی این متخصصان را خواهد پرداخت و اگر این پروژه بخواهد به طور رسمی و در سراسر جهان قابل دسترس باشد، هزینه ی مربوط به مکالمات از خود کاربر دریافت می شود.

به طور حتم، مشاهده ی یک دکتر از طریق مکالمه ی ویدیویی در مقایسه با مراجعه ی فیزیکی به آن دکتر، محدودیت هایی خواهد داشت اما نکته ی مثبت آن، هزینه ی به نسبت کمتر اینگونه ویزیت است.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )