جرارد پیکه تاکید کرد که اختلافات بین کاتالانیا و مادرید ریشه بوده و مردم کاتالان حق دارند تا در مورد سرنوشت و استقلال شان تصمیم بگیرند.

نت شهر: این مدافع که در شهر بارسلونا به دنیا آمده و در آنجا پرورش یافته و اکنون به مهره کلیدی خط دفاعی تیم بارسلونا تبدیل شده است هر افتخار فوتبالی که تاکنون وجود داشته را با تیم ملی اسپانیا و تیم بارسلونا کسب کرده است. او با علنی کردن رای مثبت اش در مورد جدایی کاتالان از اسپانیا در تاریخ 9 نوامبر که دولت سعی در سرکوب آن دارد این روزها در کانون توجهات رسانه ها و مردم قرار گرفته است اما او با قدرت اعلام داشته که چیزی برای تیم ملی اسپانیا در مسابقات یورو 2016 کم نخواهد گذاشت.
پیکه در کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه قبل از مسابقات مقدماتی یورو 2016 به خبرنگاران گفت: "من از حق مردم کاتالان دفاع خواهم کرد. این حقی دموکراتیک است. از طرفی دیگر من همیشه به تیم ملی اسپانیا متعحد هستم و از بازی در این تیم لذت می برم، اگر آنها من را بخواهند با تمام وجود برای آنها بازی خواهم کرد."
مقامات بارسلونا در راستای حمایت از حقوق شهروندان شاش برای استقلال، روز جمعه همه پرسی برگزار کردند.
جدا از مشکلات تجزیه طلبان کاتالان، اسپانیا در شوک باخت 2 بر 1 پنج شنبه شب مقابل اسلواکی به سر می برد، این باخت اولین باخت آنها در دوره مقدماتی این رقابت ها از سال 2006 تاکنون می باشد.
ایکر کاسیاس به عنوان نقطه ضعف بزرگ این بازی توسط خیلی ها شناخته شد اما پیکه این مسئله را قبول ندارد و در مقام دفاع از ایکر کاسیاس پیرامون سرزنش هایی که از باخت مقابل اسلواکی به او شد برخواست، او معتقد است که اسپانیا قربانی مسائل داخلی این روزهای خود شده است.
پیکه افزود: "هیچ شکی نیست که ایکر کاسیاس حرفه ای یکی از بهترین دروازبان های دنیا می باشد."
"خوشبختانه ما در گروه آسانی قرار گرفتیم و این شکست باعث می شود تا بازی های آینده را به طور جدی تری دنبال کنیم. متاسفانه برخی بازیکان از این تیم بازنشسته شده اند و مربی در حال حاضر در حال بهبود بخشیدن به ساختار این تیم است. ما می خواستیم اسلواکی را ببریم و خوب بازی کردیم بازی را تحت کنترل داشتیم اما موفق به این امر نشدیم."

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جریان تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن 2018 | آزار آزیا آرجنتو در جشنواره کن
جریان تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن 2018 | آزار آزیا آرجنتو در جشنواره کن
عکس خواستگاری هوادار زن از محمد صلاح بازیکن لیورپول |  جریان خواستگاری از محمد صلاح ستاره فوتبال مصری
عکس خواستگاری هوادار زن از محمد صلاح بازیکن لیورپول | جریان خواستگاری از محمد صلاح ستاره فوتبال مصری
مرگ عجیب یک بازی کن فوتبال در الجزایر | مرگ فوتبالیست به خاطر بلعیدن زبانش در جریان مسابقه
مرگ عجیب یک بازی کن فوتبال در الجزایر | مرگ فوتبالیست به خاطر بلعیدن زبانش در جریان مسابقه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )