وزارت دفاع انگلیس تایید کرد یک تیم از سربازان انگلیسی در عراق مستقر شده اند تا چگونگی استفاده از سلاح های سنگین را به نیروهای کرد آموزش دهند.

نت شهر:به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از دیلی تلگراف، سربازان ارتش انگلیس پس از پنج سال از زمان پایان عملیات های انگلیس در عراق، به این کشور بازگشته اند تا در مبارزه علیه شبه نظامیان داعش به نیروهای کرد کمک کنند.

یک تیم متخصص متشکل از حدود 12 سرباز راهی شمال عراق شده اند تا چگونگی استفاده از مسلسل های سنگینی که از سوی انگلیس به کردها اهدا شده را به آنها آموزش دهند.

گفته می شود این سربازان که متعلق به گردان دوم هنگ یورکشایر مستقر در قبرس بوده اند، حال در نزدیکی اربیل استقرار یافته اند.وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد: «دولت پیش از این تصدیق کرده بود که در ادامه تلاش برای کمک به مبارزه علیه داعش، قصد دارد نیروهایی را جهت آموزش پیشمرگه ها اعزام کند.»

وزیر دفاع انگلیس اعزام این تیم متخصص که برای آموزش دستورالعمل عملیات، استعمال و حفظ تسلیحات سنگینی که ماه گذشته از سوی انگلیس اهدا شده بود، در اربیل مستقر شده اند را تایید کرده است.انگلیس در مبارزه علیه داعش ماه گذشته یک میلیون و 600 هزار پوند کمک تسلیحاتی به کردها کرد. نیروهای کرد می گویند نیروی هوایی ویژه انگلیس در مبارزه علیه نیروهای داعش به آنها کمک می کنند.

نیروهای انگلیس در مارس سال 2003 برای سرنگونی صدام حسین به عراق حمله کردند. آخرین نیروهای انگلیسی در آوریل سال 2009 عراق را ترک کردند و تنها تعداد اندکی از آنها تا سال 2011 برای آموزش نیروهای عراقی در این کشور ماندند.

 

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )