موزه Micropia اولین «باغ وحش» میکروب‌ها در جهان، در کنار باغ وحش سلطنتی Artis در آمستردام آغاز بکار کرده است.

نت شهر:به گزارش از باشگاه خبرنگاران، روز سه‌شنبه برای اولین بار در جهان، "باغ وحش میکروب‌های تعاملی" در آمستردام افتتاح شد. این موزه، نور درخشان تازه‌ای بر این موجودات کوچک - که دو سوم از حیات تمام موجودات زنده را تشکیل می‌دهند و برای آینده سیاره ما حیاتی هستند - می‌تاباند.

موزه Micropia به ارزش 10 میلیون یورو (13 میلیون دلار) در کنار باغ وحش سلطنتی Artis در آمستردام قرار گرفته است، که مدیر آن 12 سال پیش، با ایده نمایش نظم میکروب‌های زنده در یک "باغ وحش کوچک" (micro-zoo) روی کار آمد.

"هگ بیلین" (Haig Balian) به خبرگزاری فرانسه گفت: اصولاً باغ وحش‌ها تمایل به نشان دادن تنها بخش کوچکی از طبیعت حاضر در جهان، یعنی حیوانات را دارند اما امروز ما می‌خواهیم طبیعت کوچک را نمایش دهیم.

او معتقد است که اهمیت میکروب‌ها در زندگی روزمره ما با مشاهده موجودات میکروسکوپی در قرن 17 دست‌کم گرفته شده است. بیلین می‌گوید میکروب‌ها اغلب از طریق ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و جلبک با بیماری‌ها مرتبط هستند، اما آن‌ها برای بقای ما نیز ضروری‌اند و بطور فزاینده نقش مهمی در بشریت و آینده سیاره ما بازی می‌کنند.

بیلین متذکر شد: میکروب‌ها همه‌جا هستند. بنابراین شما نیاز به میکروبیولوژی دارید که بتواند در هر بخش کار کند؛ به عنوان مثال در بیمارستان‌ها، تولید مواد غذایی، صنعت نفت و دارویی. آن‌ها در حال حاضر برای تولید سوخت‌های زیستی، توسعه نوع جدید از آنتی بیوتیک‌ها و بهبود عملکرد محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. آزمایش‌ها، پتانسیل آینده میکروب‌ها را برای پیشرفت در همه چیز، از تولید برق تا تقویت پایه ساختمان و درمان سرطان نشان داده است.

وی همچنین اظهار کرد: ما می‌خواهیم به بازدیدکنندگان نشان دهیم که چگونه همه‌چیز در طبیعت به هم پیوسته است و چگونه اساساً میکروب بخشی از این ارتباط مهم است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
چرا دستم می لرزد؟ | علت لرزش دست چیست
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
آیا سبزی ها هم نیترات دارند؟ نیترات کدام سبزی ها بیشتر است؟
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
سنگ کلیه و روزه داری | باید ها و نبایدهای سنگ کلیه داران و روزه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )