غیبت بیش از یک ماه رهبر کره شمالی در مراسم های رسمی این کشور، حدس و گمان های زیادی را ایجاد کرده است.

نت شهر: هنوز به طور رسمی هیچ کس نمی داند "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی کجاست و چرا در هیچ مراسمی ظاهر نمی شود. هیچ منبع یا رسانه رسمی در کره شمالی هم در باره وضعیت رهبر این کشور اطلاعاتی منتشر نکرده است.

کیم جونگ اون با 28 سال سن جوانترین رهبر یک کشور در جهان است. او پس از مرگ پدرش (رهبر وقت کره شمالی)، جانشین وی شد.

رهبر کره شمالی از روز 3 سپتامبر گذشته (12 شهریور) تاکنون در صحنه تلویزیون رسمی این کشور ظاهر نشده است.

این موضوع در یکی از بسته ترین کشورهای جهان، کنجکاوی افکار عمومی را درباره وضعیت فعلی رهبر کره شمالی و آینده این کشور برانگیخته است. کره شمالی رسانه های آزاد و حزبی به جز حزب حاکم ندارد.

این در حالی است که قبل از این "اون" مرتب در مراسم های رسمی و بازدید از مکان های نظامی و غیرنظامی مشارکت و تلویزیون رسمی هم تصاویر و فیلم های آن را منتشر می کرد.

علاوه بر این رهبر کره شمالی در مراسم سالگرد تاسیس حزب حاکم (حزب کارگران کره) در روز جمعه به عنوان یکی از مهمترین  مراسم های این کشور حاضر نشدو همین موضوع کنجکاوی ها درباره سرنوشت وی را افزایش داده است.

از زمان انتخاب کیم جونگ اون به رهبری کره شمالی در دسامبر 2011 تاکنون وی هر ساله در مراسم رسمی سالگرد تاسیس حزب حاکم حاضر بود.

برخی دلیل این غیبت رهبر کره شمالی را بیماری وی اعلام کردند. گفته می شود رهبر کره شمالی به شدت سیگار می کشد و از زمان آغاز به کار در مسؤولیت رهبری کشورش، وزنش زیاد شده است. او قبلا هم از ناحیه پا بیمار شده بود. برخی هم می گویند اون در یکی از بیمارستان های ویژه در شهر پیونگ یانگ بستری است.

در کنار بیماری، بعضی هم احتمال وقوع کودتا در این کشور را بعید نمی دانند.

با این حال اتفاقات مهمی در روزهای گذشته روی داد که همزمانی آن با غیبت طولانی مدت رهبر کره شمالی، تردیدها را بسیار کرده است. از جمله این اتفاقات می توان به سفر چند مقام ارشد کره شمالی به کره جنوبی برای حضور در مراسم اختتامیه مسابقات المپیک آسیایی اینچئون و درگیری های مرزی دو کره اشاره کرد.

منبع: عصرایران

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )