سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت : برای رسیدن به توافقنامه نهایی زمان به اندازه کافی وجود دارد.

نت شهر: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت : برای رسیدن به توافقنامه نهایی زمان به اندازه کافی وجود دارد.

ماری هارف در کنفرانس خبری خود در وزارت امور خارجه آمریکا که بیشتر آن به موضوع داعش اختصاص داشت به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

خبرنگاری پرسید:گفته می شود که گفتگوهای 1+5 بعد از بیست و چهارم نوامبر هم تمدید می شود. نظر شما چیست؟

ماری هارف درباره ی گفتگوها با ایران گفت: من هم این گزارش ها را مشاهده کردم. زمان به اندازه کافی وجود دارد که ما بتوانیم تا بیست و چهارم نوامبر به یک توافقنامه ی جدید دست یابیم. به نفع همه است که  به یک توافقنامه جامع دست یابیم که به جامعه ی بین المللی  اطمینان بدهد برنامه هسته ای ایران صرفا برای مقاصد صلح آمیز است.

هفته آینده وزیر امور خارجه ی آمریکا دیداری سه جانبه با محمد جواد ظریف و  کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد داشت. یک روز قبل از برگزاری این اجلاس، یک دیدار دو جانبه بین ایران وآمریکا برگزار خواهد شد. به اندازه کافی  وقت وجود وجود دارد. ما می دانیم که موضوعات چه هستند. مسیری رو به جلو وجود دارد اما همه ما باید این مسیر را بپیمائیم.

در ادامه خبرنگاری پرسید: آیا شما انتظار دارید که وزیر امور خارجه ی آمریکا در کنار برنامه هسته ای درباره موضوعات دیگر با وزیر امور خارجه ایران صحبت کند؟

ماری هارف گفت: این یک اجلاس سه جانبه است. برگزاری دیدار دوجانبه بر عهده وزیر امور خارجه نیست بلکه برنز معاون وزیر خارجه این گفتگوها و مذاکرات را انجام خواهد داد. تمرکز این دیدار بر مذاکرات هسته ای است. همانطور که گفته ایم موضوعات دیگری هم هستند که مطرح می‌شوند .

منبع: باشگاه خبرنگاران

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )