با وجود موفقیت روز به روز اندروید، گوگل پلی استور نتوانسته به اندازه ای که باید، فروش داشته باشد. آنطور که به نظر می رسد، تعداد خرید موسیقی، اپلیکیشن و فیلم از فروشگاه آنلاین در کاربران iOS بسیار بیشتر از کاربران اندرویدی است و گوگل به دنبال رفع این مشکل است. به همین دلیل، گوگل اعلام کرده که به زودی بخش جدیدی به عنوان App Trial را به پلی استور خواهد افزود تا به کمک آن، کاربران بتوانند با اطمینان بیشتری خرید نمایند و در نتیجه تعداد خریدها افزایش یابد.

نت شهر: بسیاری از کاربران به هنگام خرید برنامه هایی که تا به حال حتی یک بار هم آن را ندیده اند، تردید می کنند و همین موضوع سبب کاهش خرید ها از پلی استور شده است. به همین دلیل گوگل در نظر دارد برای هر اپلیکیشن یک نسخه ی آزمایشی بسیار کوچک قرار دهد تا کاربران به جای دانلود کامل برنامه، قسمت کوچکی از آن را به صورت رایگان دانلود کرده و قابلیت های آن را امتحان نمایند.

بدین ترتیب با دانلود این "میکرو اپلیکیشن"، کاربران می توانند قبل از خرید برنامه ی اصلی و پرداخت هزینه ی آن، نسخه ی کوچک شده ی آن را امتحان کرده و در صورت تمایل، تمام اپلیکیشن را دانلود نمایند. آنطور که به نظر می رسد، امکان امتحان بخش های دلخواه نیز وجود دارد. بدان معنا که کاربران از میان بخش های مختلف اپلیکیشن، یکی را به عنوان نمونه ی آزمایشی دانلود کرده و آن را امتحان می کنند.

گوگل با این اقدام خود نه تنها به کاربران اطمینان خاطر بیشتری در هنگام خرید می دهد، بلکه امیدوار است که فروش اپلیکیشن ها نیز افزایش یابد و از آنجایی که با فروش هر اپلیکیشن از پلی استور، بخشی از درآمد آن به گوگل می رسد، سودآوری این کمپانی نیز افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر اطلاعات چندانی در رابطه با این پروژه در دست نیست اما گوگل اعلام کرده که به زودی نسخه های "دمو" اپلیکیشن ها در پلی استور قرار خواهند گرفت. از طرفی، نحوه ی آپدیت شدن برنامه ها از پلی استور نیز تغییر یافته است. به طوریکه تنها بخشی از برنامه که تغییر کرده و بروزرسانی شده است، دانلود خواهد شد که در نتیجه، حجم دانلود آپدیت ها کاهش یافته و به نفع کاربران خواهد بود.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )