کمپانی خودروسازی ولوو به تازگی دست به اقدامی نوین زده است. این کمپانی با استفاده از تکنولوژی سنسورها و هوش مصنوعی قصد دارد در کامیون ها و ترانزیت های آینده ی خود از سنسوری هوشمند استفاده نماید که می تواند درصد تصادفات را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

نت شهر: ولوو معتقد است که یکی از علل اصلی تصادفات، دید کم راننده است و به همین دلیل با استفاده از سنسورهای هوشمند می توان در صورت عدم وجود دید کامل برای راننده، عکس العمل مناسب را نشان داد.

این شرکت قصد دارد در کامیون های خود از تکنولوژی اسکن محیط استفاده کند، در این صورت می تواند دید زیادی را پوشش داده و محیطی 360 درجه ای را پوشش دهد.

ولوو در اطراف کامیون های خود، سنسورها، رادارها و دوربین های متعددی را قرار داده است تا به کمک آن ها بتوان نمایی کامل از محیط داشته و امنیت وسیله را افزایش داد. این تکنولوژی در مناطق داخل شهر که عابرین پیاده و دوچرخه سواران زیادی در آن رفت و آمد دارند، می تواند بسیار کاربردی و حیاتی واقع شود.

پس از اینکه اطلاعات محیط اطراف ماشین توسط این سنسورها و دستگاه ها جمع آوری و تفسیر شد، در صورت وجود خطر، هشداری به راننده ارسال می شود تا عکس العمل لازم را انجام دهد. در مواقعی، اگر راننده نتواند در زمان کوتاهی واکنش نشان دهد، این سیستم به طور خودکار، کنترل فرمان و ترمز را به دست گرفته و خطر را پشت سر می گذارد.

تمامی این ایده ها بسیار جالب و مفید به نظر می رسند اما کمپانی ولوو اعلام کرده که این تکنولوژی تا 5 الی 10 سال آینده به طور عملی قابل استفاده نخواهد بود و همچنان در مراحل ابتدایی و آزمایشی قرار دارد.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات انتشار یک بدافزار در ساعات آینده در کشور | هشدار خطر احتمالی بدافزار VPNFilter
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
جزئیات ضرب‌الاجل جهرمی به اپراتورها و شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
چرا بسته‌های اینترنتی زود تمام می‌شود؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )