یگان ویژه عراق در ماه مارس به منزل یکی از اعضای ارشد داعش حمله کرد که طی آن، اسناد مهمی در رابطه با اقدامات آینده این گروه تروریستی کشف شد. این اسناد نوشته «عبدالله احمد المشهدانی» یکی از شش عضو کابینه سری جنگ داعش است. شایان ذکر است که این اسناد دارای ۷۰ بند بوده و صحت آن به تایید مقامات امنیتی غربی رسیده است.

نت شهر: به گزارش ابنا، در این سند آمده است: باید چاه‌های نفت را به عنوان رشوه به پوتین بدهیم تا اطلاعات هسته‌ای ایران را دراختیار ما بگذارد و کانال آبی را هم از میان امارات بکشیم. روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن در این باره نوشت: با نگاه به این برنامه هفتاد بندی در می‌یابیم که عمده تمرکز و توجه راهبردی آن، تضعیف شیعیان در جهان عرب به طور عام، و ایران به عنوان مرکز شیعیان به طور خاص می‌باشد. یکی از بندهای این برنامه آن است که در ازای دسترسی روسیه به میادین نفتی استان الانبار عراق، این کشور روابط خود با ایران را قطع کرده و اطلاعات هسته‌ای ایران را در اختیار داعش قرار دهد.

بر اساس آنچه که در این اسناد آمده، این رشوه همچنین باید روسیه را متقاعد کند که دست از حمایت بشار اسد بردارد و به کشورهای سنی حوزه خلیج فارس برای مبارزه با ایران و سوریه بپیوندد. یک منبع امنیتی که در جریان این سند قرار دارد اظهار داشت: این روزها هیچ چیز در رابطه با این گروه و آرزوهای دور و دراز برای دولت‌های غربی عجیب به نظر نمی‌رسد.

وی افزود: یکی از ترس‌های ما این است که آن‌ها به سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی دست پیدا کنند. وقتی شما آرمان‌های آن‌ها را در کنار دستاوردهای کنونی‌شان قرار می‌دهید، نمی‌توانید این سند را که حکم مانیفست آنها را دارد جدی نگیرید.

ساندی تایمز در ادامه گزارش می‌افزاید: «یکی دیگر از برنامه های عجیب و غریب این گروه برای تضعیف ایران، کشیدن کانالی مانند کانال پاناما از میان امارات است تا ایران نتواند جلوی عبور و مرور کشتی‌های نفتکش را از طریق بستن تنگه هرمز بگیرد.

در بخش دیگری از این برنامه آمده است که باید صنعت خاویار ایران را نیز که یک سرمایه ملی محسوب می‌شود تضعیف کرد و همچنین با پر کردن بازار از فرش‌های افغانی صنعت فرش ایران را فلج کرد. بر اساس این گزارش، داعش برای تبدیل شدن به قدرت دریایی منطقه با احداث پایگاه‌هایی در یمن و جزایر کومور برنامه‌ریزی کرده است.

از برنامه های درونی این مانیفست می‌توان به پاکسازی نژادی و ترور جداشدگان از این گروه و اجرای سایر سیاست‌های وحشیانه برای اتحاد هدفمند مردم اشاره کرد. طبق این مانیفست، امنیت خارجی این خلافت هم از طریق ترور مقامات ارشد ایران، عراق و همچنین حمله به هر گروه مسلح شیعی تامین می‌شود. در این سند همچنین از سنی‌های پاکستان و سوریه خواسته شده که به مناطق شیعه نشین مهاجرت کنند و با ازدواج در سنین پایین و آوردن فرزندان بسیار در بلند مدت نسل شیعه را از منطقه خلیج فارس منقرض کنند.

رئیس کنسرسیوم تحلیل و پژوهش تروریسم (یک گروه رصد تروریسم در آمریکا) در این باره گفت: از آنجا که داعش فهمیده برای تامین هزینه‌هایش فقط نمی‌تواند به باجگیری و نفت دزدی تکیه کند، بخشی از این برنامه را هم به بررسی راه‌هایی برای تولید ثروت از طرق معمولی اختصاص داده است.

«وریان خان» خاطرنشان کرد: به نظر من این مانیفست در میان اعضای ارشد داعش دست به دست شده و در واقع برنامه صد ساله‌ای است که متفکرین این گروه آن را تنظیم کرده‌اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )