احمدی‌نژاد که در دوره ریاست جمهوری‌اش دست رد به هیچ رسانه خارجی نمی‌زد و هر چند ماه یک بار هم جلوی دوربین صداوسیما می‌آمد و مستقیم با مردم صحبت می‌کرد، در دوران پس از ریاست جمهوری‌اش کمتر در انظار عمومی ظاهر شده است.

نت شهر: البته هر زمانی هم که در مراسم ختمی یا دیدارهای رسمی حاضر می‌شد در جواب خبرنگارانی که علت سکوتش را جویا می‌شدند، می‌گفت: «سکوت کجاست؟ نشانم دهید، بشکنم.» رسانه‌ای‌ترین اقدام احمدی‌نژاد در این یک سالی که از اریکه قدرت خارج شده است، نامه‌ای بود که به رئیس کل بانک مرکزی نوشت و تقاضا کرد لیست اطرافیانش را که متهم به سوءاستفاده مالی هستند منتشر کند.

نامه‌ای که هیچگونه پاسخی به همراه نداشت. با وجود این سکوت نسبی رسانه‌ای کمتر کسی باور می‌کند که محمود احمدی‌نژاد صحنه سیاست ایران را ترک کرده باشد. همگان باور دارند که او برای آینده سیاسی خود برنامه‌هایی دارد و اساساً بحث بر سر این است که چه در سر محمود می‌گذرد. در این مدت تحلیل‌های متعدد و مختلفی هم در این باره منتشر شده است و حتی برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها احمدی‌نژاد را رقیب اصلی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 عنوان می‌کنند. اما به نظر می‌رسد برنامه احمدی‌نژاد حداقل در میان مدت ریاست جمهوری نیست، بلکه او بهارستان را هدف قرار داده است.

 دیدار دو ساعته احمدی‌نژاد با نوه امام
چندی پیش محمود احمدی‌نژاد به بهانه زیارت مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی به آنجا رفت و از سیدحسن خمینی تقاضای دیدار نمود. کسانی که با روحیه نوه امام آشنایی دارند می‌دانند که وقتی چهره‌های سیاسی و شخصیت‌ها تقاضای دیدار می‌کنند، به خصوص در مرقد امام، او با روی باز به استقبال می‌رود. از این رو دیداری 2ساعته میان احمدی‌نژاد و حجت‌الاسلام خمینی برگزار می‌شود. در روزهای اخیر برخی از نزدیکان احمدی‌نژاد به دیدار سیدمحمد خاتمی رفته‌اند تا زمینه دیدار احمدی‌نژاد و خاتمی را نیز فراهم کنند؛ اتفاقی که بعید است به سر انجام برسد. این اقدام عیناً درباره حجت‌الاسلام ناطق نوری نیز افتاده و این بار هم نزدیکان احمدی‌نژاد به در بسته خورده‌اند. اما تلاش‌های احمدی‌نژاد برای نزدیکی به اصلاح‌طلبان به همین جا ختم نشده است.

آخرین مسأله جنجالی در دوره احمدی‌نژاد مسأله دانشگاه ایرانیان بود که در آخرین روزهایی که احمدی‌نژاد در پاستور بود مجوز آن صادر شد. حالا خبرها حاکی از این است که احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با صادق خرازی رسماً به وی پیشنهاد داده که ریاست دانشگاه ایرانیان را بر عهده بگیرد. البته چهره‌هایی مانند برادران دانشجو، زریبافان و سعیدلو هم به دنبال این هستند که محوریت احمدی‌نژاد در جریان اصولگرا را به سایر اصولگرایان تحمیل کنند.

منبع: خبرآنلاین

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )