آپارتمان‌هایی که در مناطق مرکزی تهران واقع شده‌اند بیشتر کاربری اداری دارند تا مسکونی. تفاوت قیمت آپارتمان‌های زیر 50 متر در این منطقه متری یک تا 5/1 میلیون تومان بیشتر از خانه‌های با متراژ بالای 100 متر است. یکی از ویژگی‌های دیگر خانه‌هایی که در میدان انقلاب و اطراف آن واقع هستند کهنسال بودن است و عمر بیشتر آنها بالای 20 سال است.

نت شهر: به دلیل محدودیت‌های ترافیکی، آلودگی هوا و تراکم جمعیت کمتر خانوارهایی که قصد سکونت در ملکشان را دارند تمایل به خرید خانه در این منطقه دارند و بیشتر خریداران ملک در این محدوده به دنبال دفتر کار یا تبدیل این آپارتمان‌ها به خوابگاه‌های دانشجویی هستند.

میانگین قیمت در این منطقه متری 4 میلیون و 500 هزار تومان است و کمترین قیمت متری سه میلیون تومان که مربوط به خانه‌هایی است که بالای 20 سال قدمت دارند. هرچه این آپارتمان‌ها به خیابان‌های اصلی نزدیک‌تر باشند بر قیمت آنها افزوده می‌شود که این تاییدی بر کاربری اداری این املاک دارد.

به طور مثال، خانه‌ای با 91 متر زیربنا در یکی از فرعی‌های میدان انقلاب سه میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است اما خانه‌ای مشابه در تقاطع انقلاب خیابان فلسطین با متراژ 86 مترمربع، 4 میلیون و 500 هزار تومان در هر متر برای فروش گذاشته شده است.

براساس مشاهده‌های میدانی خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» آپارتمانی 50 متری در خیابان امیرآباد، کارگر شمالی، یک خوابه با قدمت چهار سال، متری 6 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده که ویژگی آن دارا بودن 6 خط تلفن اختصاصی است.

همچنین خانه‌ای 111 متری، سه خوابه با 30 سال عمر، در میدان انقلاب، جمالزاده متری سه میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رود، اما هنوز آپارتمان‌هایی با متراژ بالا در این منطقه مانده‌اند.

به طور مثال، آپارتمانی 200 متری با قدمت بیش از 30سال در طبقه همکف متری 8 میلیون تومان به فروش می‌رود که دلیل قیمت بالای این خانه قدرالسهم بالایی است که از زمین 500 متری این بنا مالک خواهد بود. همچنین خانه‌ای مشابه در میدان ولیعصر به قیمت متری 6 میلیون و 950 هزار تومان به فروش می‌رود که  این آپارتمان کم واحد دارای سالن اجتماعات است.

بررسی فایل‌های  خرید و فروش آپارتمان‌های کلنگی در منطقه 6 نشان می‌دهد: بیشتر خانه‌های نوساز دارای متراژ پایین و بیشتر خانه‌های با متراژ بالا دارای عمر بیشتری هستند که حکایت از اشتیاق متقاضیان خرید خانه در این منطقه به خانه‌های کوچک متراژ دارد.

خانه‌ای واقع در پیچ شمیران با متراژ 91 متر، نوساز به قیمت چهارمیلیون و 950 هزار تومان برای فروش عرضه شده است.

manateghe.markazi

منبع: دنیای اقتصاد

* * * خرید و فروش انواع ملک و آپارتمان در املاک نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )