مایکروسافت در سال گذشته پروژه ای با نام IllumiRoom را به راه انداخت که در آن با استفاده از یک Xbox Kinect و چند پروژکتور، تصویر تلویزیون شما را بر روی دیوار پخش می کرد و در نتیجه کاربران شاهد تجربه ای جالب و سرگرم کننده در اتاق خود بودند. حال مرحله ی دوم این پروژه یعنی IllumiRoom 2.0 با نام RoomAlive شناخته می شود که در مقایسه با مدل قدیمی خود، پیشرفت های بسیاری داشته است.

نت شهر: سیستم جدید RoomAlive، محتوا و تصاویر موردنظر را در فضای اتاق به گونه ای پخش می کند که کاربران می توانند با آن تعامل داشته و حتی به آن شلیک نمایند! به جای استفاده از یک کینکت و یک پروژکتور، چندین دوربین حرفه ای، پروژکتور و کینکت به همراه یک دستگاه کنترل مورد استفاده قرار گرفته اند. مایکروسافت ادعا می کند که این سیستم کاملاً خودکار تنظیم خواهد شد و بدین ترتیب تنها در چند دقیقه می تواند تمام جزئیات سه بعدی اتاق را شناسایی کند.

پس از نصب این سیستم، RoomAlive می تواند به طور همزمان کاربر و اسلحه های او را ردیابی نماید. همچنین می توان پس زمینه ها و وسایل مختلف را به کمک پروژکتور آن در اتاق به نمایش در آورد و بدین ترتیب اتاق کاربر را به یک مکان مجازی کاملاً متفاوت تبدیل نماید.

یکی از نمونه هایی که به نمایش گذاشته شد، بازی سه بعدی Her بود که در آن بازی، کاربر باید با روبات هایی که از سقف، زمین و اطراف وی ظاهر می شوند مبارزه کند. به کمک RoomAlive بازیکنان باید به طور فیزیکی تحرک داشته باشند و بدین ترتیب یکی از مهمترین ضررهای بازی های کامپیوتری که عدم تحرک بدن است، برطرف می شود. یکی از قابلیت های جالب این بازی و RoomAlive آن است که اگر مورد اصابت روبات ها قرار بگیرید و یا دچار صدمه ای شوید، بدن شما به طور مجازی زخمی شده و از آن خون می رود.

Microsofts-RoomAlive-turns-your-den-into-a-video-game-level-2

این پروژه مطمئناً یکی از جذاب ترین ابداعات مایکروسافت است و پتانسیل بسیار بالایی دارد اما در حال حاضر نمی توان از آن به عنوان یک محصول قابل دسترس و همگانی یاد کرد چراکه بسیاری از مردم توانایی تجهیز یک اتاق به پروژکتورها و وسایل مخصوص این سیستم را ندارند. به هر حال مزیت RoomAlive در مقایسه با Oculus Rift در آن است که این سیستم بازیکنان را مجبور می کند که از پشت صندلی خود بلند شده و بخشی کوچک از حرکات خارق العاده ای که کاراکترهای بازی اجرا می کردند را شخصاً اجرا کرده و تحرک فیزیکی داشته باشند.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
ماجرای کم فروشی اینترنت چیست؟
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
۳ پیام‌رسان داخلی برای مکاتبات اداری معرفی شدند
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
مودم های 5G اپل در راه هستند | جزییات مودم های فایو جی جدید اپل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )