در پی انتشار پیام گسترده‎ی روز گذشته دروایبرو واکنش ها و شایعات درباره‎ی آن، خبرنگاری از شرکت وایبر این موضوع را پیگیری کرد و پاسخ این بود که آن پیغام از طریق خود وایبر ارسال شده و بدافزار نیست.

نت شهر: دیروز وایبر این مسیج را به کاربران ایرانی اش داد و درخواست کرد که نرم افزاروایبرخود را آپدیت کنند: «ساعاتی پیش نسخه جدیدی از Viber را برای Android منتشر کردیم. در این نسخه علاوه بر بهسازی‌های امنیتی، بسیاری ویژگی‌های جدید و بیش از 2000 برچسب کاملاً رایگان نیز اضافه شده است! حتماً این نسخه از برنامه را هر چه سریع‌تر از آدرس زیر دریافت کنید: bit.ly/getviber»

بلافاصله پس از این مسیج، متن زیر به شکل گسترده ای در وایبر ایرانی ها دست به دست شد که از کاربران می خواست این نسخه را دانلود نکنند زیرا این لینک بدافزار است: «نسخه جدید وایبر رو دانلود نکن. احتمالا تا به حال پیغامی مربوط به آپدیت وایبر به نسخه ی جدید با استیکرهای جدید و رایگان دریافت کردید. اما این پیام مربوط به شرکت وایبر نیست و لینک به یه بدافزاره (اندروید و آی او اس ویروس یا عامل مخربی شبیه به این ندارند). این بدافزار احتمالا توسط عوامل دولتی در حال گسترشه که کرک و دستکاری شده. این پیغام رو برای دوستانتون هم بفرستین چون اگه اونا آلوده بشن شما هم در خطرید».

منبع: سیتنا

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
اپل و نتفلیکس نمی توانند همکار شوند
اپل و نتفلیکس نمی توانند همکار شوند
کروم قابلیت اتصال کنترلر های نینتندو را پیدا خواهد نمود
کروم قابلیت اتصال کنترلر های نینتندو را پیدا خواهد نمود
نحوه ذخیره تصاویر گوگلی | چگونه تصاویر گوگل را ذخیره کنیم
نحوه ذخیره تصاویر گوگلی | چگونه تصاویر گوگل را ذخیره کنیم
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )