رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان مهمان برنامه "بعضی ها" بود و حرف هایی به زبان آورد که جذابیت های زیادی داشت.

نت شهر :به گزارش خبرآنلاین، علی کفاشیان با همان روحیه و اعتماد به نفس بالایی که داشت پاسخگوی سوالات علی ضیا مجری برنامه "بعضی ها" شد که بخشی از حرف هایش را می خوانید:  

**همان طور که اشتباهی وارد فوتبال شدم، اشتباهی هم رفتم و اقتصاد خواندم!
**یک زمانی من مسئول خرید کلانِ کالاهای اساسی برای کشور بودم. سفرهای زیادی می رفتم، کانادا، استرالیا و... که برنج و گندم و کالاهای دیگر می خریدم.
**حوصله سفر رفتن ندارم. 7، 8 ساعت می رویم و 7، 8 ساعت می آییم. حتی خلبان ها هم خسته می شوند، چه رسد به من! اگر می شد، سفر نمی رفتم.
**گاهی اوقات برای
**دکترعباسی بالادست من هستند و نه با ایشان و نه با معاونان شان مشکلی ندارم. اما شاید در برخی موارد، مثلا پول های کلانی که وارد فوتبال شده و یا برخی مسائل مدیریتی ایراد می گیرند که مدیریت فوتبال سنگین تر باشد اما من عادت به این کار ندارم. ان شالله تا دوره سوم می مانم و این کار را انجام نمی دهم! به هر حال تا سه نشه، بازی نشه!
**بله! من بامیه و بلال می فروختم. در دوران کودکی این کار را انجام می دادم!
**هنوز کسی بهتر از خودم را ندیدم که به خاطرش کنار بروم!
**دوست دارم اگر قرار است کنار بروم، مجمع فدراسیون فوتبال به من حکم بدهد و مثلا بگوید شما برو کنار تا علی آقا بیاید. البته منظورم از علی آقا، خودم بود!
**گاهی اوقات برای اینکه بچه های خبرنگار را اذیت کنم، آنها را سرکار می گذارم. مثلا طرف زنگ می زندو می گوید آقای کفاشیان می دانید به فلان تیم باختیم؟ من می گویم مگر با آن تیم اصلا بازی داشتیم؟! این را که می گویم، دوستان عصبانی می شوند!
**دوست دارم یک جایگاهی در فوتبال آسیا و کنفدراسیون به دست بیاورم. این مساله برای من بسیار مهم است.
**من و مادرم و همسرم در سال 1372 به حج تمتع مشرف شدیم.
**اعتقاد دارم در زندگی هر آدمی پستی و بلندی های زیادی وجود دارد. اگر خسته شدیم یا اذیت مان کردند، نباید کم بیاوریم.
**بله، همسرم کاملا مخالف حضور من در فوتبال است اما من می خواستم ادامه دهم.
**هدفم را این طور تعریف کرده ام که فوتبال را به سرمنزل مقصود برسانم. ابزارهای ناقصی داریم اما باید تلاش کنیم و به جلو برویم.
**آوردن کارلوس کروش یکی از خواسته های کروش بود. مردم می خواستند که کروش بماند، ما هم اجابت کردیم. اگر 4 سال کروش با ما بماند با همین قیمت دلار فعلی می شود 30 میلیارد تومان.
**برای آپارتمان کارلوس کروش 30 میلیون تومان پول پیش داده ایم و 7 میلیون تومان اجاره می دهیم.
**ما در فدراسیون بخش های مختلفی داریم. سازمان لیگ یک تشکیلات وسیع است، باشگاه ها و لیگ های برتر، یک، دو و... کمیته تیم های ملی مان 17، 18 تیم را پوشش می دهد، کمیته داوران، انضباطی و سایر بخش ها. ما مجبوریم سرپرست های مختلفی بگذاریم اما اگر یک اشتباه انجام دهند، نمود زیادی دارد. این نمودها بزرگنمایی هم می شود و همه به آن می پردازند.
**من در اولین جلسه هیات رئیسه که بودیم، در زمانی که تیم امیدمان به المپیک نرفت، به هیات رئیسه گفتم اگر فکر می کنید من مقصر هستم و کارایی ندارم، استعفا می دهم اما به شرطی که همه با هم برویم. آنجا گفتند باید در مجمع این موضوع را مطرح کنیم و در نهایت مخالفت شد.
**اوایل حضورم در فدراسیون فوتبال، سر و سامانی در مدیریت نداشتیم و هر اتفاقی ممکن بود رخ بدهد به همین علت بود که آن زمان از ما ایراد می گرفتند. 
**لابی گری بلد نیستم و متاسفانه این نقطه ضعف ماست. اما کنفدراسیون فوتبال آسیا همه چیز را بررسی می کند، پایه ها، زیرساخت ها و... رنکینگ ما در آسیا از همه حتی از ژاپن هم بالاتر است اما سرمایه گذاری هایی که کشورهایی مثل ژاپن دارند بیشتر از ماست.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
دلیل مرگ زودرس برخی ورزشکاران
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
سردار آزمون در صدر جدول گلزنان لیگ برتر روسیه
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
مجیدی سرمربی استقلال شد | خداحافظی شفر و آمدن مجیدی
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )