معاون اجتماعی ناجا از افزایش گشت‌های پلیس در اطراف مدارس برای جلوگیری از پخش مواد مخدر و تجمع پسران در محدوده مدارس دخترانه خبر داد.  سعید منتظرالمهدی درمورد تمهیدات ویژه معاونت اجتماعی برای جلوگیری از تجمع پسران در اطراف مدارس دختران و همچنین جلوگیری از پخش موادمخدر در محدوده مدارس اظهار کرد: پلیس امنیت اخلاقی با اضافه کردن گشت‌ها در محدوده مدارس و توجیه مسئولان مدارس و همچنین آموزش به خود دانش‌آموزان تلاش می‌کند که از موارد فوق پیشگیری کنند.

نت شهر: معاون اجتماعی ناجا گفت: البته این امر نیاز به یک کار جمعی دارد و هم پدر و مادر و هم اولیای مدارس باید در این کار مشارکت داشته باشند و در کنار گشت‌های پلیس که به صورت فعال در صحنه حضور دارند نقش خود را ایفا کنند. منتظرالمهدی تصریح کرد: قرار این بوده است که از ابتدای سال تحصیلی گشت‌های پلیس حضور بیشتری داشته باشند تا از بروز این موارد جلوگیری کنند.

او با بیان این مطلب که پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس امنیت اخلاقی هر کدام کار خود را انجام می‌دهد، ادامه داد: پلیس اجتماعی نیز در مورد مشکلات اجتماعی با توجیه کردن افراد و همچنین آموزش چهره به چهره تلاش می‌کند از بروز چنین مواردی پیشگیری کند. فارس نوشت؛ معاون اجتماعی ناجا در پاسخ به سؤال فارس در مورد حضور پلیس در مدارسی که در محورها و خیابان‌های فرعی وجود دارند گفت: در محدوده هر شهرداری یک حوزه انتظامی فعال است که باید مأموریت‌هایی را که در کل ابلاغ می‌شود انجام دهد چه در محورهای فرعی باشد و چه در محورهای اصلی. یکی از دغدغه‌های خانواده‌هایی که دختران دبیرستانی دارند تجمع پسرانی است که همزمان با تعطیل شدن مدارس اتفاق می‌افتد.

در برخی موارد این تجمع‌ها باعث شده است که دختران احساس امنیت نکرده و با فشار و استرس قابل‌توجهی رو‌به‌رو باشند. چنین معضلی باعث می‌شود برگشتن از مدرسه زمانی پر فشار برای دختران دبیرستانی باشد. بر همین اساس پلیس در راستای هدفمندکردن برخورد با مزاحمت‌های خیابانی و مسائلی که اراذل و اوباش برای شهروندان به‌وجود می‌آورند، طرح‌هایی را در دست اجرا دارد.

منبع: آرمان

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )