رقابت هسته‌ای روسیه و آمریکا ادامه داردرقابت هسته‌ای روسیه و آمریکا ادامه دارد


نت شهر:در شرایطی که امپراتوری رسانه‌ای غرب با ترفندهای مختلف تلاش می‌کند فناوری هسته‌ای مسالمت‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را خطری برای منطقه و جهان وانمود کند، رقابت تسلیحاتی بی سر و صدای شرق و غرب برای ارتقاء جنگ‌افزارهای هسته‌ای ادامه دارد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، برای اولین بار در قرن بیست و یکم، روسیه در زمینه تولید و مالکیت برخی از تجهیزات حمل و نقل سلاح های هسته ای، با آمریکا برابر شد.
روزنامه " ویدوموستی" چاپ روسیه به نقل از برخی اطلاعات که وزارت خارجه آمریکا منتشر کرد، نوشت: مسکو نه تنها درزمینه تعداد وسایل حمل و نقل هسته ای، بلکه از نظر تعداد کلاهک های هسته ای خود را به آمریکا رسانده است".
گفتنی است، روسیه در راستای اجرای بندهای توافقنامه روسیه و آمریکا درخصوص سلاح های تهاجمی راهبردی ( ستارت – 3)، این موضوع را به آمریکا ابلاغ کرده است. این توافقنامه همه وسایل حمل و نقل سلاح های هسته ای، زیردریایی های اتمی حامل موشک های بالستیک، هواپیماهای راهبردی، موشک های قاره پیما و نیز سکوهای شلیک موشک زمینی را شامل می شود.
به نوشته روسیا الیوم، "پاول بودویگ" مسئول طرح سلاح هوایی روسیه گفت: رسیدن به سطح مشابه به واسطه ورود زیردریایی های اتمی روسیه از طرح 955 به مرحله خدمت در حال حاضر صورت گرفت و این زیردریایی ها مجهز به موشک های "بلاوا" است که دارای کلاهک های هسته ای جنگی است. از این رو، موشک های بالستیک "یارس" با سه کلاهک جنگی جایگزین موشک های "توپول- ام" با یک کلاهک جنگی شد.
بودویگ افزود: این تشابه در حد صوری و ظاهری است، زیرا آمریکا به طور عمد به شکل مرحله ای، آمار تعداد وسایل حمل و نقل هسته ای و کلاهک های هسته ای خود را کمتر از میزان واقعی اعلام می کند.
توافقنامه استارت – 3 در سال 2011 میان آمریکا و روسیه امضا شد و به موجب این توافقنامه، دو طرف باید تعداد کلاهک های هسته ای خود را به 1550 کلاهک کاهش دهند و تنها 800 کلاهک آن عملیاتی باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )