مقامات نیوزیلند از آغاز تحقیقات از دانشجویان بین‌المللی متهم به تقلب‌های گسترده در موسسات آموزش عالی این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا ،‌ در همین ارتباط فردی اطلاعات مربوط به این تقلب را که از سوی شرکت Assessement۴U انجام شده فاش کرده و در اختیار اداره سنجش اعتبارات نیوزیلند قرار داده است.

این فرد ناشناس می‌گوید که وی و شرکت فوق در ازای دریافت پول، تکالیف دانشجویان چینی زبان را که تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشتند، انجام می‌دادند.

«استیون جویس»، وزیر آموزش عالی کشور نیوزیلند می‌گوید: باید مراقب بود چرا که در حال حاضر نشانه‌ای از میزان گسترش این تخلف‌ها در دست نیست و دانشگاه‌ها باید این معضل را جدی بگیرند.

در این تخلف گسترده ردپای شرکت Assignment۴U به چشم می‌خورد. این شرکت از یک شبکه معلمان تشکیل شده که برخی از آنها در خارج از نیوزیلند حضور دارند و تکالیف درسی دانشجویان چینی زبان در دانشگاه‌های نیوزیلند را انجام می‌دهند. دستمزد مربوطه نیز با توجه به نوع تکالیف مشخص می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری وان نیوز،‌ یکی از کارکنان این شرکت ضمن رد اتهامات فوق تاکید کرد که شرکت آنها حقوق خود از طریق قانونی پیگیری می‌کند.

از سوی دیگر مقامات دانشگاه‌های اوکلند و کانتربری اذعان داشتند که نسبت به استفاده دانشجویان خود از خدمات این شرکت اطلاعی نداشته‌اند.

«کارن پوتاسی» مدیر مرکز اعتبارسنجی نیوزیلند در ارتباط با پرونده فوق گفت:‌ در ماه فوریه گذشته بواسطه دریافت یک نامه بی نام و نشان در خصوص اقدامات غیرقانونی شرکت Assignment۴U مطلع شدیم. در همین راستا به چند دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این کشور نسبت به انجام تقلب‌های گسترده دانشجویان و استفاده از خدمات غیرقانونی شرکت Assignment۴U هشدار داده شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
پذیرش دانشجو بدون کنکور
پذیرش دانشجو بدون کنکور
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
هدیه دانشگاه آزاد به دانشجویان
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
دلیل افت ریاضیات در ایران | چرا داوطلبین ریاضی در ایران کاهش داشته است
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )