قرص ضدپیری !در صورتی که دانشمندان بتوانند دارویی ارائه کنند که تأثیرات کاهش کالری برای مغز را تقلید کند، این دارو آنزیمهای سلولهای مغزی را فعال کرده و حتی اختلال شناختی ناشی از پیری چون آلزایمر و از دست رفتن سلولهای عصبی در نتیجه پیری به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش مهر ، اکثر تحقیقات پیشین روی محدودیت کالریها روی موشها و سایر موجودات زنده انجام شده اما تحقیق روی انسان نشان می دهد که محدود کردن مصرف کالری می تواند حافظه را در سالخوردگان افزایش دهد.

محدود کردن کالریهای جذبی روی موشهای آزمایشگاهی تا ۳۰ درصد سطح یک آنزیم را در مغز بالا می برد و از دست رفت سلولهای عصبی را به تعویق انداخته است.

موشهایی که کالریهای کمتری مصرف می کردند همچنین در آزمایشهای حافظه بهتر ظاهر شدند.

پس از آن محققان محدویت کالری را تقلید کردند، آنها به موش غذای عادی دادند اما در عین حال به آنها داروی مسدود کننده آنزیم هم ارائه کردند. این موشها عملکرد بهتری در سلولهای مغزی خود داشتند و در تستهای شناختی به خوبی ظاهر شدند که این وضعیت درست مشابه وضعیت موشها در زمانی بود که مصرف کالریهای آنها محدود شده بود.

این تحقیق نخستین تحقیقی است که نشان دهنده مزایای محدودیت کالریها روی عملکرد شناختی است، شرایطی که آن را به زوال کمتر سلولهای عصبی در نتیجه عملکرد بهتر مغز نسبت داده اند.
التزامات و شرایط واضحی برای سلامتی انسان وجود دارد.

لی هویی و جانس گراف نویسندگان اصلی این تحقیقات اظهار داشت که چنین قرصی بدون عوارض جانبی نخواهد بود. تحقیقات ما نشان می هد که ما می توانیم زوال سلولهای عصبی را به تعویق بیاندازیم اما هنوز هم راه طولانی برای ممانعت از این شرایط وجود دارد.

داروهای احتمالی هرگز نمی توانند به طور کامل از یک بیماری پیشگیری کنند، اما تا زمانی که بتوان این بیماریها را به تعویق انداخت می توان امیدوار بود.

تگ ها:
مطالب مرتبط
دانشمندان: سال 2018 منتظر زلزله های ویرانگر باشید
دانشمندان: سال 2018 منتظر زلزله های ویرانگر باشید
نام فردی که سرپرستی ایتام زلزله کرمانشاه را بر عهده گرفت |  فرد نیکوکار و گمنام سرپرستی همه ایتام مناطق زلزله زده را بر عهده گرفت
نام فردی که سرپرستی ایتام زلزله کرمانشاه را بر عهده گرفت | فرد نیکوکار و گمنام سرپرستی همه ایتام مناطق زلزله زده را بر عهده گرفت
ال آر تی  LRT چیست | راه حل جدید شهرداری برای رفع ترافیک شهر تهران
ال آر تی LRT چیست | راه حل جدید شهرداری برای رفع ترافیک شهر تهران
نظرات