توسعه تبلت تاشو یا روزنامه الکترونیکی که براحتی درون جیب جای بگیرد، با توسعه فناوری گرافن چاپ جوهر افشان یک گام به واقعیت نزدیک تر شد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان دانشگاه نورث وسترن فناوری جوهر گرافنی را توسعه داده اند که بسیار رسانا بوده و از قابلیت خم شدن برخوردار است و می تواند برای ساخت الگوهای گرافن جوهر افشان در الکترودهای رسانا مورد استفاده قرار گیرد.

 این الگوهای گرافنی 250 برابر رساناتر از نمونه های قبلی الگوهای الکترونیکی هستند که مسیر را برای ساخت دستگاه های الکترونیک تاشو با هزینه کم هموار می کنند.

 چاپ جوهرافشان پیش از این برای تولید ترانزیستورها، سلول های خورشیدی و سایر اجزای الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما با توسعه روش جدید چاپ جوهرافشان مبتنی بر گرافن امکان تولید ارزان قیمت قطعات الکترونیکی فراهم می شود.

 محققان موفق به توسعه روش جدیدی برای تولید انبوه گرافن شده اند که از رسانایی بالا و هزینه پایین تولید برخوردار است و در دمای اتاق با استفاده از اتانول و اتیل سلولز ساخته می شود.

 پروفسور «مارک هرسام» از محققان علم مواد در مدرسه مهندسی McCormic‌ دانشگاه نورث وسترن تأکید می کند: گرافن از ترکیب منحصر بفردی از خواص مانند رسانای بالای الکتریکی، انعطاف پذیری مکانیکی و ثبات شیمیایی برخوردار است که برای ساخت نسل آینده دستگاه های الکترونیک بسیار ایده آل محسوب می شوند.

 نتایج این دستاورد در مجله Physical Chemistry Letters منتشر شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
هکرهای روسی سفارت امریکا را مورد هدف قرار دادند
هکرهای روسی سفارت امریکا را مورد هدف قرار دادند
محبوبترین پَسورد جهان چیست؟
محبوبترین پَسورد جهان چیست؟
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل
آموزش کنترل مصرف اینترنت گوشی موبایل
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )