دومین روز از هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با سازنوازی هنرمندان نواحی در سالن سوره حوزه هنری ادامه یافته و رباب الشاعرنوازی راننده پایه یکی که عاشق موسیقی است، مخاطبان را به تشویق‌های مدام وا می‌دارد.  

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دومین روز جشنواره موسیقی نواحی ساعت 18 در سالن سوره حوزه هنری با تکنوازی تنبور کرمانشاه شروع شد. دامون کمالی تنبورنوازی را از خانواده‌اش به ارث برده است. 

به گزارش خبرگزاری فارس نیز، دبیر هشتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران تصریح کرد: در جشنواره موسیقی نواحی ساز رباب الشاعر برای هنردوستان و مخاطبان موسیقی نواحی معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه رباب الشاعر ساز باستانی است، افزود: شکل این ساز به صورت مستطیل بوده و ساز تک زهی و دارای یک سیم است و جنس زهی این ساز از موی اسب می‌باشد.

این پژوهشگر در ادامه یادآور شد: ساز رباب الشاعر در روایی خانی قوم عرب ایران کاربرد دارد و درحال حاضر 2 تن از بزرگان این سنت به نام‌های علی رشتداوی و ابوسعد زرگانی هستند،که برای جشنواره موسیقی نواحی دعوت شدند، که متآسفانه علی رشتداوی به علت بیماری نمی‌تواند در این جشنواره حضور داشته باشند.

دبیر جشنواره نواحی با بیان اینکه شیوه انگشت گذاری این ساز با بقیه سازهای زهی دنیا متفاوت است،ومی تواند برای نوازندگان سازهای کششی مورد توجه قرار گیرد، افزود:ازابوسعد زرگانی دعوت شده است در این جشنواره جضورداشته باشد تا سازرباب الشاعر را معرفی کرده و آن را برای مخاطبین  اجرا نماید.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )