این روزها در بازار مسکن خریداران و مستاجران با توجه به قیمت‌های پیشنهادی فروش و اجاره دچار دوگانگی شده‌اند، زیرا آنها اظهار می‌کنند ارزش واحد پولی کاهش پیدا کرده است یا اینکه مالکان با واژه «انصاف» اظهار غریبی می‌کنند.

به گزارش دنیای اقتصاد، به نقل از بنگاهداران املاک،تامین نقدینگی برای خرید و اجاره واحد مسکونی مورد نظر در گذشته برای برخی افراد مشکل بود، اما با کمی تلاش کسری بودجه شان جبران می‌شد اما حال زمانی فرا رسیده است که مستاجران امروز به محض تنظیم قرارداد اجاره فعلی برای فراهم کردن مبلغ اجاره بهای سال بعد برنامه‌ریزی می‌کنند و حتی گاهی حدس می‌زنند که سال بعد احتمال دارد نرخ اجاره‌شان به چه‌اندازه‌ای افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر خریداران هم هر روز نسبت به روز گذشته در تکاپو هستند تا از هر طریقی که امکان دارد بودجه خرید واحد مورد نظرشان را تامین کنند تا مبادا فردا روز قیمت در بازار مسکن دچار نوسان شود. دلالان بازار مسکن اکنون معتقد هستند، خریداران مسکن بابت بودجه‌ای که صرف خرید می‌کنند باید واحد بهتری را در مقایسه با آنچه از طرف فروشنده‌ها عرضه می‌شود، خریداری کنند.

با توجه به این تفاسیر، کلیه افرادی که در بازار خرید و اجاره مسکن در حال رفت و آمد هستند و حتی مشاوران املاک براین باورند که بازار مسکن مثل سابق قابل اطمینان نیست و هر لحظه متقاضیان ممکن است از بازار مسکن به اصطلاح «رودست» بخورند. یکی از بنگاهداران فعال در خیابان امیرآباد درباره وضعیت کنونی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون بازار معاملات بسیار ضعیف است در حالی که پارسال شرایط خرید و فروش اگرچه تعریفی نداشت، اما حجم معاملات نسبت به سال‌جاری بهتر بود.

وی همچنین عنوان کرد: با گذشت 2 ماه از ابتدای سال اکثر فروشنده‌ها نرخ‌های پیشنهادی خود را با نوسان رو‌به‌رو کرده‌اند که این نوسان قیمت‌ها اصلا به سود خریداران نیست. این مشاور املاک تاکید کرد: در حال حاضر اکثر خریداران با بودجه‌ای حدود 800 میلیون تومان وارد بازار می‌شوند که در ازای این مبلغ آنها می‌توانند واحدی نوساز با متراژ 100 تا 115 متری با امکانات را خریداری کنند، اما خریداران انتظار دارند با این مبلغ واحدی حدود 130 یا 140 متری را خریداری کنند.

علاوه براین در بلوار 24 متری واقع در سعادت‌آباد که جزو یکی از با کیفیت‌ترین محله‌های غرب تهران به‌شمار می‌رود و ارزش املاک مسکونی آن منطقه طبق گفته بنگاهداران به بالاترین مبالغ پیشنهاد می‌شوند هم راکد است. اگرچه متقاضیان برای خرید واحد مورد نظرشان در این محله بودجه نسبتا زیادی را در نظر می‌گیرند، اما این دسته از خریداران هم براین باورند که باید واحدی با متراژ بزرگ‌تر و امکانات بهتری را خریداری کنند.

بنگاهداری در این رابطه خاطر نشان کرد: اکنون قیمت واحدهای مسکونی در این خیابان بیش از یک میلیون تومان افزایش یافته است و بیشتر متقاضیان براین امید هستند که با بودجه خود بتوانند واحدی بیش از 150 متر مربع و حداقل 4 خوابه را خریداری کنند در صورتی که با آورده آنها برآورده کردن چنین خواسته‌ای دشوار است.

maskan

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات
 • Soudabeh Ghaffarian :

  Hamel ja por az maskan, bistra az adamha maskan. Hanuz maleka bävar dirand ke beh mardom melkeshuno gurun mikharan. Akheh kami vagheiyat ra bebinit malekha. Harcheh bishtar sabr koni o gheimat ra pain nay arid be zararetuno ensue be chart redid gheimat ru braid pain o bud befrushid o polish ro bogzarid bank ke ba bahrash jobran schaad va dek khanevadeh ra ham khoshbakht konid.


  1395/03/21 19:07:27
 • مهمان :

  این قضیه گرانی مسکن تمامی ندارد . من دلم به حال مستاجران میسوزد که این معاملات ملکی ها انصاف ندارند .اگر خانه ی خودشان همان حوالی باشد کرایه را چنان بالا میبرند که انگار می خواهی خانه جردن اجاره کنید .. مگه 800 میلیون تومان کم پولیست که نفر بخواهد خانه ی 80 متری بخرد . معلومه کسی که 800 تومان پول میدهد توقع 150 متر به بالا را دارد . تازه شم باید در خرید خانه دقت فراوان کرد چونکه بیشتر خانه های تهران وقفی است ...
  اگر جای دولت بودم این معا ملات ملکیها را بد جور جریمه میکردم که این قدر اجاره را خود به خود بالا نبرند


  1394/03/23 19:16:55

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )