تحویل سکه‌های پیش فروش شده بانک مرکزی از فردا اول خردادماه آغاز می شود،این در حالی است که قرار بود زمان تحویل سکه‌های پیش فروشی شهریورماه جاری باشد که با تصمیم رئیس کل بانک مرکزی تحویل آنها ۴ماه زودتر انجام خواهد شد.

به گزارش مهر، سکه های پیش فروشی بانک مرکزی از فردا اول خردادماه در آستانه ولادت حضرت علی (ع) به پیش خریداران از طریق شعب بانک تجارت تحویل داده می شود. این سکه ها در اسفندماه سال ۹۱ پیش خرید شده اند. بر این اساس، تمام افرادی که در اسفندماه سال گذشته سکه های بانک مرکزی را پیش خرید کرده اند، می توانند از فردا بدون در نظر گرفتن روز ثبت نام به شعبی که سکه ها را از آنجا پیش خرید کرده اند مراجعه و سکه های خود را پس از پرداخت وجه مالیات بر ارزش افزوده ۶ درصدی دریافت نمایند.

سال گذشته مجموعاً  ۸۵۱ هزار قطعه سکه  پیش فروش شد که از این تعداد ۵۰۷ هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی و ۳۴۴ هزار قطعه نیم سکه  بود. تعداد سکه های استردادی تمام بهار آزادی ۱۸۹ هزار و نیم سکه ۱۰۹ هزار قطعه سکه اعلام شده است.

بانک مرکزی اعلام کرده است که در سال جاری بدلیل محدود بودن تعداد سکه های پیش فروش شده، بانک مرکزی از اول خردادماه اقدام به تحویل سکه های پیش خریده شده می نماید و هموطنان می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به شعب ثبت نامی بانک تجارت مراجعه و سکه های خویش را دریافت کنند.

در دوره اخیر، طرح پیش فروش سکه به صورت مستقیم از طریق سامانه بانک مرکزی و با عاملیت بانک تجارت انجام‌ گرفت. در دوره اول تعداد ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش فروش شد هدف مهار رشد نقدینگی و رفع حباب و مهار نوسانات بازار سکه و طلا بود، لیکن در دوره اخیر هدف اصلی تامین نیازهای خرد هموطنان به مسکوکات طلا مد نظر قرار داشت که خوشبختانه با پاسخگویی نیازهای مطروحه، طرح در پایان سال گذشته  خاتمه یافت.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
ثبات بازار مرغ و گوشت در آستانه ماه رمضان
ثبات بازار مرغ و گوشت در آستانه ماه رمضان
جزئیات مصوبه افزایش حداقل ۴۴۰ هزار تومانی حقوق کارمندان
جزئیات مصوبه افزایش حداقل ۴۴۰ هزار تومانی حقوق کارمندان
چرا ۴۰۰ هزار تومان برای همه کارکنان واریز نشد؟
چرا ۴۰۰ هزار تومان برای همه کارکنان واریز نشد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )