آغاز تحویل سکه‌های پیش فروشی از فرداتحویل سکه‌های پیش فروش شده بانک مرکزی از فردا اول خردادماه آغاز می شود،این در حالی است که قرار بود زمان تحویل سکه‌های پیش فروشی شهریورماه جاری باشد که با تصمیم رئیس کل بانک مرکزی تحویل آنها ۴ماه زودتر انجام خواهد شد.

به گزارش مهر، سکه های پیش فروشی بانک مرکزی از فردا اول خردادماه در آستانه ولادت حضرت علی (ع) به پیش خریداران از طریق شعب بانک تجارت تحویل داده می شود. این سکه ها در اسفندماه سال ۹۱ پیش خرید شده اند. بر این اساس، تمام افرادی که در اسفندماه سال گذشته سکه های بانک مرکزی را پیش خرید کرده اند، می توانند از فردا بدون در نظر گرفتن روز ثبت نام به شعبی که سکه ها را از آنجا پیش خرید کرده اند مراجعه و سکه های خود را پس از پرداخت وجه مالیات بر ارزش افزوده ۶ درصدی دریافت نمایند.

سال گذشته مجموعاً  ۸۵۱ هزار قطعه سکه  پیش فروش شد که از این تعداد ۵۰۷ هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی و ۳۴۴ هزار قطعه نیم سکه  بود. تعداد سکه های استردادی تمام بهار آزادی ۱۸۹ هزار و نیم سکه ۱۰۹ هزار قطعه سکه اعلام شده است.

بانک مرکزی اعلام کرده است که در سال جاری بدلیل محدود بودن تعداد سکه های پیش فروش شده، بانک مرکزی از اول خردادماه اقدام به تحویل سکه های پیش خریده شده می نماید و هموطنان می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به شعب ثبت نامی بانک تجارت مراجعه و سکه های خویش را دریافت کنند.

در دوره اخیر، طرح پیش فروش سکه به صورت مستقیم از طریق سامانه بانک مرکزی و با عاملیت بانک تجارت انجام‌ گرفت. در دوره اول تعداد ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش فروش شد هدف مهار رشد نقدینگی و رفع حباب و مهار نوسانات بازار سکه و طلا بود، لیکن در دوره اخیر هدف اصلی تامین نیازهای خرد هموطنان به مسکوکات طلا مد نظر قرار داشت که خوشبختانه با پاسخگویی نیازهای مطروحه، طرح در پایان سال گذشته  خاتمه یافت.

تگ ها:
مطالب مرتبط
جزییات افزایش حقوق کارمندان در سال 97 | حقوق کارمندان  در سال۹۷ چقدر افزایش می یابد
جزییات افزایش حقوق کارمندان در سال 97 | حقوق کارمندان در سال۹۷ چقدر افزایش می یابد
اولویت بانک ها در سال 97 پرداخت وام 15 میلیونی ازدواج | جزئیات  اولویت  اول بانک ها پرداخت وام ازدواج
اولویت بانک ها در سال 97 پرداخت وام 15 میلیونی ازدواج | جزئیات اولویت اول بانک ها پرداخت وام ازدواج
قیمت دلار 30 بهمن 96   | جدول ارز و طلا 30 بهمن 96
قیمت دلار 30 بهمن 96 | جدول ارز و طلا 30 بهمن 96
نظرات