همزمان با حمله گروه داعش به شهرهای عراق و انتشار تصاویر هولناک از کشتار مردم غیر نظامی به دست این گروه تروریستی و البته تلاش این گروه برای رسانه ای کردن اقدامات شنیع خود و مهم تر از همه تلاش برای القای این موضوع که این گروه به مرزهای ایران نزدیک شده و قصد حمله به شیعیان در ایران را دارد، شایعات متفاوتی به صورت زنجیره ای و از طریق پیامک درباره جنایات وهابیون برخی از شهرهای کشور منتشر شده که حکایت از آن داشت که برخی از افراد وهابی با نفوذ به داخل کشور به ربودن، قتل و تجاوز به زنان و دختران مبادرت وزریده اند.

 

نت شهر: به نوشته ابتکار، در گفت‌وگوهای مطرح شده میان مردم کوچه و بازار که به برخی از رسانه ها نیز نفوذ کرد و برخی از مسئولان رسمی را نیز وادار به واکنش کرد، شهرهای یاسوج، شیراز، کرمان و آمل از جمله نقاطی بودند که بروز این اتفاقات در آن ها مورد تاکید قرار گرفته بود. در روزهای گذشته در حداقل دو مورد مسئولان نظامی وامنیتی کشور مجبور به تکذیب این گونه اخبار گردیدند.

تکذیب جنایت وهابیون در شیراز
روز گذشته معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، اخبار مربوط به تعرض برخی افراد منتسب به جریان‌ وهابیت به تعدادی از زنان و دختران در شیراز را تکذیب کرد. علی عبدالهی، درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر این‌که تعداد زیادی از وهابیت در شیراز به زنان و دختران تعرض کرده‌اند، گفت: ما شدیدا چنین خبری را تکذیب می‌کنیم و چنین موضوعی وجود ندارد.وی همچنین درباره پخش اس‌ام‌اس‌های متعدد درباره این موضوع گفت: اس‌ام‌اس مبنا نیست و ما وجود این اخبار را تکذیب می‌کنیم.

قتل زن آملی کار همسرش بود
دو روز پیش نیز فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اشاره به این شایعات گفت: موضوع قتل اخیر یک زن در آمل ریشه در اختلافات خانوادگی داشته و ربطی به وهابیت ندارد. سرهنگ محمدصادق پهلوان اظهارکرده بود: شاکی پرونده که خود متهم به قتل همسرش است، قبل از دستگیری ادعا کرده بود که وهابیت در این حادثه نقش داشته و باعث انتشار این خبر دروغ در میان مردم شده تا با این عمل قتل را برعهده‌ی این گروه بیاندازد. فرمانده انتظامی آمل با اشاره بر اینکه این شایعات مربوط به قتل این زن و ارتباط آن با وهابیت نباید در اذهان عمومی جایی داشته باشد تاکید کرد: این در حد یک شایعه است و متهم که همان همسر مقتول است در تحقیقات به قتل همسرش اعتراف کرده و داستان فریبنده وهابیت را برای فرار از جرم ساخته است.

پهلوان علت وقوع این جنایت را اختلاف خانوادگی عنوان کرد و گفت: صمد.الف 35 ساله متهم به قتل در پی مشاجره لفظی با مقتوله با ضربه‌ به سر او را بیهوش کرده، سپس با انتقال وی به جنگل‌های اطراف این شهرستان ضرباتی با سنگ به سر وی می‌زند و همسرش را در حالی که هنوز زنده بود، رها می‌کند و می‌رود.

وی افزود: مقتوله به علت شدت جراحات وارده به کما می‌رود که توسط نیروی انتظامی پیدا می‌شود و به بیمارستان منتقل شد اما علی‌رغم تلاش پزشکان وی جان باخت.پهلوان تصریح‌کرد: انتظار می‌رود مردم با بینش بالا اجازه ندهند، این شایعات در دل خانواده‌ها رعب و وحشت ایجاد کند. این موضوع سبب شد تا سرپرست فرمانداری آمل نیز وارد موضوع شده و آن را تکذیب کند.سید جعفر بیان داشت: تمام این شایعات در خصوص قتل توسط وهابی‌‌ها به شدت تکذیب می‌شود، صحت ندارد و در این زمینه هیچ اتفاقی نیفتاده است.

شایعات از کجا آمده است؟
آیا همزمانی این شایعات با انتشار تصاویر هولناک قتل و کشتار شیعیان توسط گروه داعش و اصرار این گروه تروریستی بر رسانه ای کردن آن ها رابطه ای وجود دارد؟ یک منبع اگاه انتظامی کشور در این باره به دستگیری افرادی اشاره کرد که با تولید و انتشار پیامک هایی بامحتوای این شایعات به قصد تولید رعب و وحشت در کشور، اقدام کرده بودند. موضوعی که می تواند در کنار تصاویر منتشر شده توسط گروه تروریستی داعش، تکمیل کننده پازلی باشد که امنیت روحی واجتماعی مردم ایران را نشانه رفته است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات
  • pakpour :

    ملت بی کار


    1393/04/01 09:32:59

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )