سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: آرژانتین در 40 سال گذشته به لحاظ تیمی جزو 4 تیم اول دنیا بوده اما اعتبار هیچگاه در فوتبال باعث برد یک تیم نمی‌شود.

به گزارش نت شهر به نقل از فارس، کارلوس کی‌روش در نشست مطبوعاتی در خصوص اینکه قبل از بازی گفته بودید که همه فکر می‌کنند گروه ششم سه تیمی است اما دیشب نشان دادید که گروه چهار تیمی است این موضوع درست است، اظهار داشت: هنوز معتقدم که اکثر افراد فکر می‌کنند گروه ما سه تیمی است و اکثر کارشناسان معتقد هستند که آرژانتین صدرنشین گروه ماست و نیجریه یا بوسنی هم تیم دوم گروه خواهند شد.

 وی ادامه داد: همان‌طور که گفتم ما استحقاق حضور در اینجا را داریم. اینطور نبوده که با جایزه فیفا به اینجا آمده باشیم بلکه می‌خواهیم خودمان را نشان دهیم.

کی‌روش خاطرنشان کرد: اینطور نیست که به خاطر یک امتیازی که در بازی اول گرفتیم غرور مرا گرفته باشد، ما راه خودمان را ادامه می‌دهیم و می‌خواهیم توانایی خود را ثابت کنیم. با همین اخلاق و روند به کار خود ادامه می‌دهیم و جنگده کار خود را دنبال می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال یادآور شد: همانطور که گفتم می‌خواهم پس از هر بازی سر بازیکنان بالا باشد، می‌خواهم همه هواداران به فوتبال ایران افتخار کنند و این مسئله مهم‌ترین هدف ماست.

کی‌روش در مورد اینکه پس از قرعه‌کشی تمرکز خود را روی نیجریه گذاشتید و حالا باید به مصاف آرژانتین بروید، تصریح کرد: آرژانتین در 40 سال گذشته به لحاظ تیمی جزو 4 تیم اول دنیا بوده و سخت است تیمی را پیدا کنید که بالاتر از آرژانتین باشد. اما دو مسئله مهم در فوتبال است اول اینکه اعتبار هیچگاه در فوتبال باعث برد شما نمی‌شود و دوم اینکه هیچ بازی در جهان وجود ندارد که قبل از شروع مسابقه نشان دهد که شما برنده بازی هستید. بازی ما مقابل آرژانتین یکی از سخت‌ترین بازی‌های ایران در جام جهانی است.

وی افزود: فوتبال ایران در پنج روز آینده بزرگ‌ترین چالش خود را پیش روی دارد. تنها راهی که داریم این است که روحیه جنگندگی بالایی داشته باشیم و بهترین بازیکنان ما مقابل آرژانتین بازی کنند. در نهایت بهترین بازیکن ما امروز روحیه خوبی داشت و منظور از بهترین بازیکن همان روحیه تیمی ما است.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد اینکه ممکن است برای حفظ انرژی بازی با آرژانتین را قربانی بازی با بوسنی کند، تاکید کرد: خیر هرگز. من فکر می‌کنم با بهترین بازیکنان تقابلی مناسب با آرژانتین خواهیم داشت. از بهترین‌ها استفاده خواهیم کرد. در فوتبال به فردا اعتقادی ندارم، پس باید بهترین را در روز مسابقه داشته باشی.

کی‌روش در مورد اینکه برای بازی با آرژانتین چه برنامه‌ای دارید و آیا احتمال تغییر وجود دارد یا خیر گفت: بله امکان تغییر وجود دارد. احتمال دارد که ما کارهایمان را تطبیق دهیم ولی مهم‌ترین برنامه ما این است که استراحت خوبی داشته باشیم چون بازی سنگینی مقابل نیجریه داشتیم.

وی افزود: مسئله‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که دو روز دو هفته یا نه، دو سال هم نمی‌تواند فاصله زمانی با آرژانتین را حل کند شاید به 20 سال زمان نیاز باشد. اما باید خودمان را برای بازی آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه آیا دژاگه دیروز دچار افت شده بود، تاکید کرد: خیر بازی در جام جهانی سخت است. خسرو حیدری و اشکان که کار سختی را پشت سر گذاشتند. البته اشکان فصل گذشته مصدوم بود و چند بازی را از دست داد و روند ایده‌آل و آمادگی خود را طی می‌کند. ما شکی نداریم دیروز عملکردش را خوب انجام داد.

کی‌روش تاکید کرد: البته وقتی بازیکنان حریف مثل اوبی میکل و موزس دانش این را داشتند که یک بازیکن از لیگ انگلیس در تیم ما هست، همین باعث می‌شد که حریف ترسی از ما داشته باشد، من از عملکرد اشکان راضی هستم.

وی در مورد اینکه قبل از بازی گفته بودید که سربلند زمین را ترک خواهیم کرد آیا همین قول را می‌دهید که بعد از بازی آرژانتین هم سربلند خارج شوید، گفت: بله هیچ شکی نیست. وقتی شما شاهد این هستید که بازیکنان در 90 دقیقه با همه توان بازی می‌کنند بدون شک افتخار آمیزند. فقط افرادی که جبهه خاصی دارند برای این موضوع احترام نمی‌گذارند و ما چنین افرادی را در کنارمان داریم. وقتی شما تیم را می‌بینید که 90 دقیقه می‌جنگند بدون شک احترام به هواداران است. بازیکنان من تا امروز این مهم را انجام دادند و دلیلی نمی‌بینم که مقابل آرژانتین این کار را انجام ندهند.

وی در مورد اینکه منظور شما از سربلندی چیست و آیا این مسئله به نتیجه بازی ختم می‌شود یا فقط بازی؟ تاکید کرد: من فقط راجع به مطالبی صحبت می‌کنم که بتوانم کنترلش کنم. من در مورد تعهد خود، اعتقادات و کار خودم می‌توانم کنترل داشته باشم اما در مورد نتیجه بازی نمی‌توانم کنترلی داشته باشم. بدون شک ما برنامه خودمان را داریم و سعی می‌کنیم آن را در زمین پیاده کنیم.

کی‌روش در مورد اینکه شما فکر می‌کنید اینکه با تمرکز تمام لحظات بازی را انجام دادن کار راحتی است، تصریح کرد: اگر تمام نفرات تیم برای توپ و بازی بجنگند و اگر همین کار را انجام دهند من بسیار خوشنود خواهم بود.

وی در مورد اینکه آیا روز گذشته بهترین بازیکن زمین می‌توانست از تیم ما باشد، گفت: من هم موافق این مسئله هستم اما اگر شما هم یک بازیکن ناشناس را مقابل اسپانسرها قرار دهید به عنوان بهترین بازیکن آنها خوشحال می‌شوند؟ تا زمانی که ما بازیکنانی داشته باشیم که در چلسی و آرسنال و تیم‌های بزرگ بازی کنند زمان زیادی نیاز داریم.

کی‌روش در خصوص اینکه علت حضور حقیقی در درون دروازه چیست؟ گفت: شما بازی را دیدید. زمانی که بازی گویای همه چیز هست دیگر حرفی ندارم.

کی‌روش در مورد اینکه وقتی بازی تیم‌های کی‌روش را می‌بینیم یاد بازی‌های مورینیو مقابل بارسلونا می‌افتیم، آیا واقعا همین تاکتیک را دارید؟ تصریح کرد: شما یادآوری می‌کنید و من را یاد مورینیو می‌اندازید مرا تحسین می‌کنید یا از من انتقاد می‌کنید؟! اما تمام مربیان با داشته‌هایشان باید کارشان را ادامه کنند.

وی افزود: در مورد تاکتیکی که در زمانی که رئال مادرید بودم، وقتی رونالدو را داشتم اتوماتیک سه نفر می‌رفتند سمت رونالدو، کار من در آن شرایط راحت‌تر بود اما همیشه به داشته‌هایی که داریم فکر می‌کنم و با سازماندهی و تمرکز بازی می‌کنیم. امسال در لیگ قهرمانان هم شاهد بودید که خیلی تیم‌ها مقابل بارسلونا در نیمه خودشان دفاع می‌کردند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار اسپانیایی مبنی بر اینکه چگونه می‌توانید در بازی با آرژانتین مسی را مهار کنید، گفت: آرژانتین فقط مسی نیست، آنها تیمی هستند که ستاره‌های متعددی دارند که در سطح اول جهان بازی می‌کنند از جمله دی‌ماریا، هیگواین و غیره.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
فاز دوم رجیستری از چه زمانی آغاز می گردد؟
فاز دوم رجیستری از چه زمانی آغاز می گردد؟
صادق زیباکلام با قرار وثیقه آزاد شد / دادگاه صادق زیبا کلاه به پایان رسید
صادق زیباکلام با قرار وثیقه آزاد شد / دادگاه صادق زیبا کلاه به پایان رسید
ترکیب احتمالی استقلال در برابر التعاون
ترکیب احتمالی استقلال در برابر التعاون
تبلیغات
loading...
نظرات
  • pakpour :

    تفکری خوبی داره


    1393/03/28 06:24:23

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )