انگلیس و آمریکا یک گروه نظامی مشترک برای تعیین اهداف داعش در عراق به منظور مقدمه سازی حملات هوایی احتمالی به مواضع این سازمان تروریستی، عازم بغداد شدند.

نت شهر: به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه "ساندی تایمز"، انگلیس و آمریکا یک گروه نظامی مشترک نیروهای ویژه برای جمع آوری اطلاعات لازم برای حمله احتمالی هوایی به مواضع داعش در عراق به این کشور اعزام کردند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه گزارش خود نوشت: افسران نیروی هوایی ویژه انگلیس برای مقدمه سازی عملیات هوایی احتمال به مواضع عناصر ترویستی سازمان "دولت اسلامی عراق و شام" راهی عراق شدند و در گروه نظامی مشترک انگلیس- آمریکا برای مبارزه با تروریسم فعالیت می کنند.

بر اساس این گزارش، این گروه نظامی مشترک در مناطق مختلف عراق از جمله موصل که دومین شهر بزرگ عراق محسوب می شود، وارد عمل می شوند.

رئیس جمهور آمریکا هر چند جمعه شب گذشته صراحتا اعلام کرد که واشنگتن اقدام به اعزام نیروی نظامی به عراق نمی کند اما با این حال راه هایی را برای کمک به دولت "نوری المالکی" ترسیم کرد که یکی از آنها حمله هوایی به مواضع داعش است.

اوباما با اظهار اینکه آمریکا قصد ندارد نیروهای نظامی خود را بار دیگر به عراق بفرستد٬ گفت: مسئله عراق یک مسئله کاملا نظامی نیست. در یک دهه گذشته آمریکایی ها تلاش کردند تا به عراقی ها فرصت بدهند تا آینده خود را تعیین کنند٬ اما متاسفانه رهبران عراق نتوانسته اند اختلافات فرقه ای را از بین ببرند و این باعث آسیب پذیری دولت عراق و نیروهای امنیتی این کشور شده است.

این در حالی است که ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با شبکه آی تی وی نیوز گفته بود که علی رغم نگرانی انگلیس نسبت به اقدامات شبه نظامیان در شهرهای موصل و تکریت، لندن هیچ تصمیمی برای دخالت در عراق ندارد.

هیگ افزود: این مساله اهمیت زیادی دارد که عراقی ها رهبری و مسئولیت حل و فصل این بحران را بر عهده بگیرند و با کشورهای منطقه همکاری کنند. ما هر کاری را لازم باشد برای ارسال کمک های انسان دوستانه و البته حل و فصل بحران طولانی سوریه انجام خواهیم داد. ولی اوضاع امنیتی عراق چیزی است که عراقی ها برای رویارویی با آن تجهیز شده‌اند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )