یک نماینده پارلمان عراق، نیروهای پیشمرگه را به سرقت سلاح و مهمات نیروهای ارتش عراق متهم کرد.

نت شهر:به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "حنان الفتلاوی" عضو ائتلاف دولت قانون به "سومریه نیوز" گفت: سرقت سلاح و تجهیزات ارتش عراق در حمله داعش به استان نینوی، دخالت منطقه کردستان در توطئه سقوط موصل و اشغال کرکوک را ثابت می کند.

عضو ائتلاف دولت قانون افزود: اقدام شرم آور نیروهای پیشمرگه در سرقت سلاح و تجهیزات ارتش عراق در کرکوک یادآور اقدامی مشابه در سال 2003 است.

الفتلاوی افزود: اقدام پیشمرگه در به شهادت رساندن شماری از سربازان و افسرانی که با تسلیم سلاح های خود مخالفت کرده بودند، لگه ننگی بر پیشانی دولت منطقه کردستان عراق است. تعامل با این سارقان خجالت آور است؛ سران آن ها نفت عراق را می دزدند و پیشمرگه سلاح نظامیان ارتش عراق را.

عضو پارلمان عراق خاطرنشان کرد: همه طرف های دخیل در این توطئه کثیف ضد عراق را معرفی و افشا می کنیم و آرزوی مسعود بارزانی برای تقسیم عراق و اشغال بخش هایی از آن عملی نخواهد شد.

چهارشنبه هفته گذشته سرلشکر "شیرکو رئوف" فرمانده نیروهای پیشمرگه در کرکوک عراق گفت نیروهای پیشمرگه در پایگاه نظامی "تل الورد" و دیگر مراکز نظامی منطقه "الرشاد" در 25 کیلومتری جنوب غربی استان کرکوک مستقر شده اند تا خلا امنیتی ناشی از عقب نشینی نیروهای تیپ 12 ارتش عراق از این منطقه را برطرف سازند.

پس از حمله داعش به استان های نینوا، صلاح الدین و کرکوک، نیروهای نظامی منطقه کردستان عراق، در مناطقی که مدعی مالکیت آن هستند مستقر شدند. حضور نیروهای پیشمرگه در مقابله با داعش تنها به مناطق مورد اختلاف با دولت عراق منحصر شده است.

کردستان عراق همچنین از ورود آوارگان استان نینوا به این منطقه جلوگیری کرده است

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )