از سال 76 به بعد در انتخابات ریاست جمهوری بحث ساخت فیلم‌های تبلیغاتی برای نامزدهای ریاست جمهوری مطرح شد. کارگردان‌هایی همچون مجید مجیدی، احمدرضا درویش، کمال تبریزی، محمدعلی فارسی، جواد شمقدری، بهروز افخمی، سیف الله داد، بهزاد بهزادپور، رسول صدر عاملی، حسین فردرو، اسدالله ایمن، یوسف مناجاتی، رسول ملاقلی پور و ضیاء الدین دری برای کاندیداهای مختلف و جریان‌های مختلف فیلم‌های تبلیغاتی ساختند یا در ساخت فیلم‌های تبلیغاتی مشاوره دادند.

 به گزارش ایلنا، از همان زمان یکی از حواشی جذاب و بحث‌های خبری درباره انتخابات خبرهابی بود که به ساخت این فلیم‌های تبلیغاتی مربوط می‌شد. امسال نیز با ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اخباری مبنی بر ساخت فیلم‌های تبلیغاتی کاندیداهای مختلف به گوش می‌رسد. اخباری که گاها و شاید از روی عمد نه تایید می‌شود و نه تکذیب.

آنچه که تاکنون مشخص شده این است که کیومرث پوراحمد برای هاشمی رفسنجانی فیلم تبلیغاتی می‌سازد. محمدحسین لطیفی قرار است فیلم انتخاباتی علی اکبر ولایتی را بسازد. سامان سالور فیلم انتخاباتی محمد حسن ابوترابی فرد و بهروز شعیبی قرار است فیلم محمد باقر قالیباف را بسازند. نادر طالب‌زاده و ابولقاسم طالبی نیز قرار است فیلم تبلیغاتی فاضل لنکرانی را بسازند.

بعضی کاندیداها همچون حسن روحانی، و محمدرضا عارف نیز منتظر اعلام نظر شورای نگهبان هستند تا اگر در عرصه انتخابات ماندند، برای ساخت فیلم خود اقدام کنند و سازندگان فیلم افرادی همچون حداد عادل، منوچهر متکی و سعید جلیلی تاکنون مشخص نشده است.

همزمان با انتشار این اخبار غیررسمی خبرهایی نیز مبنی بر انصراف کار گردان‌های مختلف از ساخت فیلم‌های تبلیغاتی به گوش می‌رسد. همایون اسعدیان، اصغر فرهادی، مازیار میری، منوچهر محمدی، علی عطشانی، رضا میرکریمی، کمال تبریزی، فرهاد توحیدی، محمدمهدی عسگرپور و مهدی کرم پور رسما اعلام کرده‌اند که تمایلی به ساخت فیلم انتخاباتی برای کاندیداها ندارند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )