مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین شاخص کیفیت هوا در بیش از 40 ایستگاه سنجش وضعیت هوا را در وضعیت «سالم» اعلام کرد.

نت شهر: به گزارش ایسنا، دکتر رشیدی در این باره گفت: براساس آماری که از مجموع 21 ایستگاه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و 14 ایستگاه سازمان محیط زیست به دست ما رسیده، میانگین شاخص کیفیت هوا در تهران روی عدد 92 است و این یعنی هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد.

وی با اشاره به اعلام هشدار وزارت بهداشت نسبت به آلودگی هوا در برخی از نقاط تهران گفت: آنچه که از سوی ما اعلام می‌شود میانگین شاخص‌ها از ایستگاه‌ها است بنابراین ممکن است در برخی از نقاط این شاخص بالاتر از میانگین بوده و در برخی از نقاط کمتر از آن باشد که به نظر می‌رسد وزارت بهداشت در این خصوص "هشدار" داده است.

همچنین احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی به ایسنا گفت: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد در شمال غرب کشور پیش‌بینی شده و در همین دو روز شاهد بارش خفیف و پراکنده در سواحل جنوبی دریای خزر خواهیم بود.

وظیفه با بیان اینکه در شهرستان زابل نیز طوفان و گرد و خاک پیش‌بینی شده است گفت: این وضعیت در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان نیز با شدت کمتری پیش‌بینی شده است.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در نیمه شرقی و نواحی مرکزی خلیج فارس نیز در دو روز آینده وقوع طوفان پیش‌بینی شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )