احمدی‌نژاد امروز دیگر برای سخنرانی‌اش مقدمه نمی‌آورد، اصل حرفش را هم نمی‌زند و نتیجه هم نمی‌گیرد، حتی سوال هم نمی‌پرسد.

این احمدی‌نژاد آن احمدی‌نژاد نبود. آن مردی که تا چندی پیش برایش فرقی نمی‌کرد که مخاطبش 20 نفر باشند یا دو هزار نفر. آن موقع کافی بود میکروفن را به دست بگیرد تا با جملاتی آنچنان از حقانیت خودش، دولتش، یار غارش و همراهانش دفاع کند اما این‌بار او هر بار که قرار بود با تعریف جمعیت اندک میدان 72 نارمک روبه‌رو شود، لب می‌گزید.

به گزارش اعتماد، احمدی‌نژاد امروز دیگر برای سخنرانی‌اش مقدمه نمی‌آورد، اصل حرفش را هم نمی‌زند و نتیجه هم نمی‌گیرد، حتی سوال هم نمی‌پرسد. به کار جهان، کاری ندارد اما با این حال دلش نمی‌خواهد «بهار» از دهانش بیفتد. یک روز مانده به نیمه شعبان، مردی که هشت سال، سخنرانی‌هایش را با دعای فرج شروع می‌کرد چند قدم آن طرف‌تر از منزلش چند کلمه سخن گفت حالال دیگر خبری از مشایی و بقایی نیست، بیشتر با دوستان گذشته‌اش همراه است. هم‌محله‌یی‌ها و یاران سابقش دو مراسم ترتیب دادند تا غربت پنجشنبه 22 خرداد را از او بگیرند.

میدان 72 نارمک، دوری از سیاست در خلوت هم‌محله‌ای‌ها

میدان 72 نارمک، درست در ساعتی که آفتاب می‌رود تا هوا کمی خنکای عصر را به خود بگیرد همسایه‌ها برای رییس‌جمهور سابق قصد سنگ تمام گذاشتن دارند. تریبون، سن و بنر نصب کرده‌اند و صندلی چیده‌اند. جمعیت ابتدا نزدیک به 30 نفر است که بیشتر آنها را هم‌محله‌یی‌ها تشکیل می‌دهند. پرچم ایران را هنوز هم نماد محمود احمدی‌نژاد می‌دانند و توصیه می‌کنند که دستبندهایش را به مچ دست‌ها ببندیم.

علاوه بر تصاویر محمود احمدی‌نژاد که میان هم محله‌یی‌ها توزیع شد، برگه‌هایی از هفته‌نامه هزاره سوم هم میان مردم توزیع شده است. هفته‌نامه از نزدیکی مشایی و احمدی‌نژاد نوشته و وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی را یادآوری کرده است. حسن روحانی را رکورددار در تغییرات مدیریتی خوانده است و محمود احمدی‌نژاد را موفق‌ترین رییس‌جمهور ایران بر اساس نظرسنجی‌ها.

یک نفر تابلوی «زنده باد بهار» را بالا می‌آورد که با سرعت عمل محافظان تابلو را پایین می‌آورند. محمود احمدی‌نژاد از یک مدرسه پسرانه بیرون می‌آید. خبری از مشایی یا بقایی نیست. حتی الهام یا سایر یارانش هم نیستند. تنها خورشیدی دامادش است و داوری از یاران رسانه‌یی او. تا می‌رسد همسایه‌ها دور و برش را می‌گیرند. حالا جمعیت به 60 نفری رسیده است که برخی کنجکاو از ازدحام جمعیت هستند.

محمود احمدی‌نژاد اما اصلا شبیه به گذشته‌ها نیست. تا می‌رسد نوزادی را در آغوشش می‌گذراند و بعد بازار عکس‌های یادگاری داغ می‌شود. نظم مراسم به هم ریخته است. مجری به ناچار از داماد احمدی‌نژاد دعوت به سخنرانی می‌کند. جمعیت حالا به 100 نفری رسیده است. دست‌اندرکاران مراسم سخت در پی آن هستند تا نظم رها شده مراسم را بازگردانند. از برخوردهای صورت گرفته با احمدی‌نژاد یاد می‌کنند.از محمود احمدی‌نژاد دعوت می‌شود که روی سن بیاید قبول نمی‌کند.

ظاهرا تصور نمی‌کرده است که جمعیت تا این اندازه محدود باشد. بالا می‌آید و اهالی محل به او دو قاب هدیه می‌کنند. قاب‌هایی که مزین به آیات قرآنی است. او اما قبول نمی‌کند و آنها را به هیات محل هدیه می‌کند. سخنرانی‌اش را آغاز می‌کند. هیچ چیزش شبیه به گذشته‌ها نیست. نه خبری از لحن سابق اوست و نه خبری از سخنرانی‌های طول و درازدارش. می‌گوید که انتظار تقدیر را نداشته، کاری نکرده است و نوکر ملت بوده و هست. تاکید کرد که او و امثال او بدهکار ملت هستند. اما از خیر «بهار» نمی‌گذرد و امیدوار است که همان‌طور که عطر بهار در عالم پیچیده است شاهد ظهور امام زمان و رسیدن انسان‌ها به نقطه کمال باشد. کوتاه سخنرانی می‌کند و پایین می‌آید.

محافظانش پلی می‌شوند میان سوالات ما و او. وقتی به او می‌رسی و می‌گویی سوالت کوتاه است هم با هدایت محافظانش به سویی دیگر رانده می‌شوی. سوال مشایی و 26 خودرو کجاست بی‌پاسخ می‌ماند و دامادش بر عزم احمدی‌نژاد برای پاسخ ندادن به سوالات سیاسی می‌گوید. سوار بر خودرو می‌شود و هم محله‌ای‌ها با شعار «امیرکبیر زمان» بدرقه‌اش می‌کنند تا او به مراسم دوم برسد.

حسینیه قائم آل محمد، با یاران دیرین و آرزوی بازگشت

مراسم بعدی حضور در حسینیه قائم آل محمد بود. کمی بالاتر از مهدیه تهران یاران دیرینش این‌بار بهتر از هم محله‌یی‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند، 200 نفری را گرد هم آورده بودند اما بازهم خبری از مشایی و بقایی نبود. غلامحسین الهام، مهدی کلهر و عباس امیری‌فر مشهورترین افرادی بودند که او را همراهی می‌کردند. برایش اینجا هم شعار دادند، شعارهایی نظیر «شعار هرچی مردِ، احمدی برمی‌گرده»، «نه سازش نه تسلیم، منتظر تو هستیم»، «صل علی محمد، بوی رجایی آمد» سر داده شد و بعد احمدی‌نژاد شروع به سخنرانی کرد.

وی با این اعتقاد که «آخر خود حقیقی ما امام است» افزود: دعوای شیطان با بنی‌آدم از ابتدای خلقت این بوده که انسان را از یاد انسان کامل و معصوم غافل کند. یاد امام، خداست و یاد خدا، یاد امام است. امام راهنما و دستگیر است. امام همه‌چیز است. رییس دولت سابق گفت: برخی که ریش‌شان آنقدر بلند است که نصفش را باید در زیر شلوارشان بگذارند، از همه‌چیز می‌گویند و مدعی‌اند؛ «مفتی‌ها» 70شبکه درست کرده‌اند و از همه‌چیز می‌گویند جز از آنچه باید بگویند. همه طراحی‌شان این است که مردم را از یاد امام غافل کنند. کسی که می‌تواند این عالم را جمع کند، عدالت را حاکم کند، امام است. هنوز کسی عدالت را ندیده است.

امیرالمومنین و پیامبر تنها گوشه‌یی از عدالت را به نمایش گذاشتند. هنوز شیرینی زندگی در فضای توحید و عدالت را کسی نچشیده است. وی در بخش دیگری از سخنانش نیز گفت: برخی فکر می‌کنند که امام تنها متعلق به یک گروه است، در حالی که امام متعلق به همه بشریت است.

امام می‌خواهد همه جهان را به تعالی برساند. امام متعلق به یک گروه خاص نیست. در پایان هم از خداوند درخواست کرد تا توفیق نوکری ملت ایران را از او که کوچک‌ترین نوکران است، نگیرد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
زمان و مکان تشییع جنازه بهنام صفوی | جزییات مکان وزمان تشییع پیکر بهنام صفوی
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
شغل دوم بازیگران و هنرمندان هالیوودی از ریحانا تا کیم کارداشیان
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
وکیل مهناز افشار: موکلم در خارج از کشور است!
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )