با برد برزیل مقابل کرواسی در دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 با درخشش نیمار، به نظر می رسد راه برای رسیدن به قهرمانی برزیل در این رقابت ها هموارتر شده است.

به گزارش نت شهر، نیمار با درخشش در دیدار افتتاحیه جام جهانی به سوپر استاری در برزیل تبدیل شده است و لوئیز فلیپه اسکولاری سرمربی برزیل حتی پا را از این نیز فراتر گذاشته و گفت:" ما پله، رونالدو، روماریو، ریوالدو، رونالدینیو را داشته ایم، اما هرگز بازیکنی نظیر نیمار نداشته ایم." و به این ترتیب برزیل قهرمان ملی جدیدی پیدا کرده است.نیمار داسیلوا سانتوس جونیور، مهاجم با تکنیک با مدل موهای منحصر به فرد کهدر دنیای فوتبال با پله مقایسه می شود.

هنگامی که نیمار لحظاتی قبل از پایان دیدار مقابل کرواسی زمین بازی را ترک نمود و مورد تشویق شدید هزاران تماشاچی حاضر در میدان قرار گرفت، به نظر برزیلی ها تمامی نگرانی ها بابت برگزاری این رقابت ها و همچنین بی عدالتی های اجتماعی در کشور را به فراموشی سپرده بودند. حتی گل به خودی مارسلو که باعث شوک 200 میلیون برزیلی شده بود و همچمنین توهم توطئه کروات ها نیز در این جشن پیروزی تاثیری نداشت.

بعد از پایان دیدار افتتاحیه خوشحالی برزیلی ها به حدی بود که انگار آنها هگزا * را کسب نموده اند، روزنامه برزیلی O Globo  در این خصوص با تمجید از نیمار نوشت:"چنین شروع درخشانی در جام جهانی را حتی بازیکنانی نظیر پله و رونالدو نیز تجربه نکرده اند." چون در بازی افتتاحیه، نیمار به تنهایی برزیل را از یک شکست نجات داد، او در دقیقه 29 از پنجاهمین بازی ملی خود با حرکتی انفرادی و ضربه ای استثنایی بازی را به تساوی کشاند و در دقیقه 71 با به ثمر رساندن خطای پنالتی جنجالی، برزیل را به پیروزی رساند.

نیمار پس ار پایان این دیدار و هنگام دریافت جایزه بهترین بازیکن زمین گفت:"من از آنچه که می توانستم تصور کنم بسیار خوشحال ترهستم ، من فکر پیروزی در این دیدار را می کردم، اما شروع جام جهانی با دو گل بسیار رویایی است."

انتظارات بالا از نیمار 22 ساله باعث شده بود که فشار روانی زیادی بر روی این بازیکن 22 ساله باشد و به نظر می رسد با درخشش در بازی اول، از این فشارها تا حدود بسیار زیادی کاسته شده باشد. نیمار با پوشیدن پیراهن شماره 10 برزیل، توقعات را از خود بالابرده است، توقعات و فشاری که رونالدینیو و کاکا در دو جام جهانی با پوشیدن پیراهن شماره 10، از پس آن برنیامدند و از جام جهانی بدون گل زده حذف شدند.

اسکولاری که پیش از بازی افتتاحیه خود را همانند پدر نیمار دانسته بود، گفت:" نیازی نیست که به نیمار تاکید شود که او باید بهترین بازیکن جهان شود، چیزی که او نیازمند آن است، لذت از بازی فوتبال و احساس حمایت ما از او است. اگر چنین شرایطی محقق شود، تبدیل او به بهترین بازیکن جهان، پیامدی کاملا منطقی خواهد بود."

اسکولاری همچنین از هواداران برزیلی حاضر در استادیوم نیز تمجید کرد و گفت:" آنها فوق العاده بودند، بهتر از همیشه. آنها ما را بعد از دریافت گل اول تنها نگذاشتند و در حقیقت برنده اصلی این بازی آنها هستند." به هر حال اولین مانع قهرمانی در جام جهانی برای برزیل با درخشش نیمار برداشته شده و برزیلی ها امیدوارند که درخشش نیمار همچنان ادامه دار باشد.

* هگزا: ششمین، منظور ششمین قهرمانی در جام حهانی است.

تهیه و گردآوری: دپارتمان تولید محتوای نت شهر نت شهر

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جریان تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن 2018 | آزار آزیا آرجنتو در جشنواره کن
جریان تجاوز به ارجنتو بازیگر زن ایتالیایی در جشنواره کن 2018 | آزار آزیا آرجنتو در جشنواره کن
عکس خواستگاری هوادار زن از محمد صلاح بازیکن لیورپول |  جریان خواستگاری از محمد صلاح ستاره فوتبال مصری
عکس خواستگاری هوادار زن از محمد صلاح بازیکن لیورپول | جریان خواستگاری از محمد صلاح ستاره فوتبال مصری
مرگ عجیب یک بازی کن فوتبال در الجزایر | مرگ فوتبالیست به خاطر بلعیدن زبانش در جریان مسابقه
مرگ عجیب یک بازی کن فوتبال در الجزایر | مرگ فوتبالیست به خاطر بلعیدن زبانش در جریان مسابقه
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )