معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به وقوع انفجار در نزدیکی کربلا گفت: برای هیچ یک از زائران ایرانی در این انفجار مشکلی ایجاد نشده است و تمامی آنها در سلامت کامل هستند و فقط سفر به کاظمین حذف شده است.

نت شهر: ناصر خدرنژاد در گتگو با مهر، با بیان این مطلب افزود: در پی انفجاری که در نزدیکی کربلا رخ داده خوشبختانه هیچ کدام از زائران ایرانی دچار مشکل نشده اند و متاسفانه زائران عراقی در این حادثه آسیب دیده اند.
 
وی از حذف برنامه سفر به کاظمین برای زائران ایرانی خبر داد و گفت: به دلیل اتفاقاتی که طی چند روز اخیر در عراق رخ داده برای تامین امنیت زائران فقط سفر به کاظمین تا اطلاع ثانوی از برنامه سفر زائران ایرانی حذف شده است.
 
به گفته معاون سازمان حج و زیارت، سفر به کربلا و نجف در برنامه زائران وجود دارد و برای زائران زمینی و هوایی فقط سفر به کاظمین حذف می شود که البته بعد از بازگشت امنیت به این کشور اعزام به این شهر مجددا از سرگرفته می شود.
 
وی از انتقال فرودگاه زائران از بغداد به نجف خبر داد و گفت: از فردا تمامی زائرانی که به عتبات عالیات عراق سفر می کنند به فرودگاه نجف اعزام می شوند و دیگر به فرودگاه بغداد پروازی نخواهیم داشت.
 
مهدی شهسواری سخنگوی سازمان حج و زیارت نیز گفت: سفر و اقامت در سامرا به دلیل عدم امنیت این شهر، مدتی قبل از بسته سفر زیارتی زائران حذف شده بود و در حال حاضر نیز هیچ زائری در سامرا نیست. سامرا در روزهای اخیر محل تحرکات داعش بوده است.  
 
همچنین سردار اسماعیل احمدی مقدم رئیس پلیس کشور با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای جلوگیری از اعزام زائران به عتبات عالیات گرفته نشده است، گفت: مراقبت های اطلاعاتی و مرزی افزایش یافته است و به جز سامراء سایر شهرهای زیارتی عراق مشکل امنیتی ندارند. اگر شورای امنیت کشور تصمیم بگیرد که اعزام زائر متوقف شود ما نیز این تصمیم را اجرا می کنیم.

هیچ مشکلی برای اعزام زائر وجود ندارد
رضا سلیمانی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان ایلام نیز در ایلام اظهار داشت: هم اکنون مرز بین المللی مهران به عنوان مهمترین مرز زمینی کشور در تردد و اعزام زائران به عتبات عالیات در روال عادی خود به سر می برد و هیچ مشکلی در تردد زائران و مسافران و رفت و آمد وجود ندارد.
 
وی بیان داشت: هیچ گونه دستوری از طرف کشور عراق و کشور خودمان دال بر جلوگیری از اعزام زائران و مسافران صادر نشده و در مرز مهران روال عادی تردد جریان دارد.
 
این مسئول بیان داشت: استانهایی که از کشور عراق با شهرستان مهران هم مرز هستند شیعه نشین هستند و هیچ مشکلی در این منطاق وجود ندارد.
 
سلیمانی افزود: طی روزهای گذشته میزان تردد زائران حتی از طرف کشور عراق از مرز مهران افزایش یافته و ورودی و خروجی از مرز مهران نیز شلوغ شده است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )