رهبر جریان صدر عراق درخواست کرد، کمیته هایی برای دفاع از مراقد و دیگر اماکن مقدس در عراق تشکیل شود

نت شهر:به گزارش  العالم، "مقتدی صدر" در خواست کرد این کمیته‌ها با هماهنگی نهادهای دولتی، وظیفه دفاع از مراقد، مساجد، حسینیه‌ها و کلیساها را برعهده بگیرند.

مقتدی صدر با انتشار بیانه ای در سایت خود، خاطرنشان کرد: "از روی تجربه های سابق در انجام وظیفه و مقاومت در برابر اشغالگران یا تروریستهایی که قصد داشتند به مراقد، مساجد و کلیساها حمله کنند، و همچنین برای حفظ وحدت عراق؛ نمی خواهم فرزندان این کشور را وارد جنگی کنم که برخی با سیاستهای منحرف خود، ما را وارد آن کردند. "
وی در بخش دیگر این بیانیه افزود: "از آنجا که نمی توانم در برابر خطری که مقدسات ما را تهدید می کند ساکت بنشینم، من و یاران ثابت قدم و مخلصم که اموال دنیا آنان را نفریفته است، کاملا آمادگی داریم با هماهنگی بعضی از نهادهای دولتی (سرایا السلام) را برای دفاع از مقدسات تشکیل دهیم؛ البته به شرط آنکه فقط به صورت موقت و با مرکزیت ما وارد کارهای رسمی امنیتی شوند . "
مقتدی صدر با این حال گفت: "من در برابر خداوند و ملت کشور عزیزم تأکید می کنم که آماده نیستم وارد جنگ باندها و گروهکهای کثیفی شوم که در آن تفاوتی بین تروریستها و کسانی که از آنها ترسیده اند و یا کسانی که به دنبال رهایی هستند، وجود ندارد. من به هیچ وجه آماده نیستم که در میان کسانی قرار بگیرم که به دنبال کرسی و یا تثبیت قدرت هستند؛ و خودم را وارد جنگ طایفه‌ای که تر و خشک را می سوزاند، نمی کنم."

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
کشور سازنده خودرو چقدر اهمیت دارد؟
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
پلیس نیویورک از واقعیت مجازی برای تمرین پلیس ها استفاده می کند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
آشتی کردن شکیرا و همسر مسی | همسران پیکه و مسی با هم آشتی کردند
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )