وزیر امور خارجه فرانسه گفت: تعداد سانتریفیوژها موضوع اصلی مورد اختلاف در مذاکرات است.

 

نت شهر: به گزارش تسنیم، لوران فابیوس گفت: تعداد سانتریفیوژها موضوع مورد اختلاف اصلی در مذاکرات هسته ای است و ما پیشنهاد چند صد سانتریفیوژ داده ایم در حالی که طرف ایرانی خواستار چندصد هزار سانتریفیوژ است بنابراین به هیچ وجه در موضع مشابهی نیستیم.

فابیوس گفت: قبل از 16 ژوئن برخی دیدارهای دوجانبه برگزار می شود. موضع ما این است که انرژی صلح آمیز برای  ایران آری ، بمب اتمی خیر. چرا که بمب اتمی عواقب بسیار خطرناکی برای کل منطقه به همراه دارد.

وزیر خارجه فرانسه افزود: برخی پیشرفت های فنی در مذاکرات قبلی کسب شده از جمله درباره تغییرات در راکتور اراک برای تولید مقدار کمتر پلوتونیوم؛  اما موضوعی که طی هفته های آتی مورد بحث است این است که ایران به صورت واضح و صریح از سلاح هسته ای صرف نظر کند.

وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که مذاکرات میان تهران و پاریس درباره پرونده هسته ای ایران چهارشنبه در ژنو  برگزار می شود. پس از آن نشست مشترکی بین کشورهای 1+5 برگزار می شود و بعد مذاکرات در وین با ایران از سر گرفته می شود. وی افزود کشورهای 1+5 متحد هستند.

وی در گفتگو با رادیو فرانس اینتر گفت: درباره بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا که از سوی دولت آمریکا متهم به نقض تحریم ها علیه برخی کشورها از جمله ایران شده گفت: این بانک یکی از مهمترین نهاد های مالی اروپا محسوب می شود و ما باید از منافع فرانسه دفاع کنیم و مجازات این بانک باید متناسب با جرم آن باشد.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )