رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی گفت: در این ایران چک ها دو عدد تصویر ناقص تعبیه شده که همدیگر را تکمیل می کنند...

نت شهر : به گزارش آفتاب ؛ رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی گفت: در این ایران چک ها دو عدد تصویر ناقص تعبیه شده که همدیگر را تکمیل می کنند که در پشت و روی ایران چک قرار دارد و در مقابل نور عکس ها به یکدیگر می چسبند.وی ادامه داد: همچنین در این ایران چک ها گل چهار پر در زیر تصویر تخت جمشید قرار گرفته که مرکب فلوره سنتی است و با تصویر پشت، تصویر کاملی را تشکیل می دهد

بهزاد قیاسوند عصر دوشنبه در نشستی خبری گفت: ایران چک های یک میلیون ریالی از امروز در ۱۳ بانک توزیع شده است.

دبیرکل نشر و ریالی بانک مرکزی گفت: پنج هزار میلیارد ریال ایران چک یک میلیون ریالی بزودی در چرخه بازار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این ایران چک ها در بانک های سامان، رفاه کارگران، مسکن، کارآفرین، قرض الحسنه مهر ایران، اقتصاد نوین، صادرات، ملی، ملت، پاسارگاد، گردشگری، پارسیان و تجارت توزیع شده، ضمن آنکه مابقی بانکها نیز براساس درخواست خود به مجموعه بانک های توزیع کننده ایران چک یک میلیون تومانی خواهند پیوست.

همچنین رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با اعلام خصوصیات و ویژگی های ایران چک های یک میلیون ریالی گفت: این ایران چک ها دارای خصیصه های شناسایی و فیشرهای امنیتی مردمی است.

مجید صنیعی روز دوشنبه در نشستی خبری افزود: ایران چک یک میلیون ریالی از لحاظ ابعاد به میزان ایران چک های ۵۰۰ هزار ریالی و به اندازه ۷۵ × ۱۶۰ میلیمتر و به رنگ آبی است.

وی با بیان آن که، ایران چک ها و اسکناس ها دارای سه خصیصه امنیتی هستند اظهار داشت: در دسته اول خصیصه های شناسایی مردمی، در دسته دوم خصیصه های تخصصی و در دسته سوم خصیصه های فوق تخصصی برای اسکناس ها و ایران چک ها وجود دارد.

صنیعی ادامه داد: در خصیصه مردمی فیشرهای امنیتی طرح واترمارک در خمیره کاغذی ایران چک های یک میلیون ریالی تعبیه شده است، ضمن آن که پرتره حکیم ابوالقاسم فردوسی از نوع سه بعدی نیز در آن حک می باشد.

وی با بیان این که، ایران چک ها دارای نخ پنجره ای است که نوشته یک میلیون ریالی در آن قابل مشاهده می باشد ادامه داد: همچنین نوشته یک میلیون ریالی در زیر واترمارک قرار گرفته و این ایران چک دارای دو نخ امنیتی

است که در زیر نور UV در چهار رنگ آبی، سبز، زرد و قرمز نوشته جمهوری اسلامی در آن قابل رویت است.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی در خصوص دیگر خصیصه های مردمی ایران چک های یک میلیون ریالی گفت: در این ایران چک ها دو عدد تصویر ناقص تعبیه شده که همدیگر را تکمیل می کنند که در پشت و روی ایران چک قرار دارد و در مقابل نور عکس ها به یکدیگر می چسبند.

وی ادامه داد: همچنین در این ایران چک ها گل چهار پر در زیر تصویر تخت جمشید قرار گرفته که مرکب فلوره سنتی است و با تصویر پشت، تصویر کاملی را تشکیل می دهد.

صنیعی اظهار داشت: لوگوی بانک مرکزی به رنگ صورتی نیز در این ایران چک ها قرار دارد که مرکب آن حرارتی است که در صورتی که انگشتان دست را روی آن قرار دهیم رنگ این لوگو محو می شود و با برداشتن انگشت و رفع حرارت این لوگو دوباره بر روی ایران چک ظاهر خواهد شد.

وی درباره فیشرهای تخصصی نیز گفت: این فیشرها نیاز به ابزار و ادوات خاص دارد و متصدیان باجه های بانکی از آن استفاده می کنند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
چرا شکر، ماکارونی و تن‌ماهی گران شد؟
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
هزینه انتقال سند انوع مدل‌ پژو 206 در دفاتر اسناد رسمی
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
سبد کالای رمضان به کارگران تعلق می‌گیرد؟ | سبد کالای رمضان چیست
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )