راهنمایی تهیه و خوردن شکم پر اردک، غذای خوشمزه مازندرانی.

 

نت شهر: اگر چه می توانید شکم پر را با مرغ و غاز هم درست کنید، اما خوشمزه ترین شکم پر با گوشت اردک است. مخصوصاً اگر با سبزی های محلی و کوهی خوش عطر هم شده باشد. تزئین شکم پر دیگر با خودتان است. هر چه مخلفات رنگین تر باشد اردک سرخ شده بیشتر به چشم خواهد آمد.

در محاصره سبزیجات

کوفته به تبریز معروف شده و دنده کباب به کرمانشاه، میرزا قاسمی با گیلان گره خورده و بریانی با اصفهان. اما کمتر کسی است که بداند «شکم پر» غذایی است مخصوص مازندرانی ها. حتماً با خودتان می گویید شکم پر را که هر جای ممکن است بپزند، اما قدمت شکم پر آن هم از نوع اردکش به شهادت تاریخ شفاهی آشپزهای مازنی طولانی است. این غذا از سال ها پیش به سفره مازندرانی ها رنگ می داده، مخصوصاً اگر مهمان مهمی به خانه شان سر می زد یا جشن بزرگی مثل عید نوروز، شب یلدا و تیر ماسیزده در راه بود. سراغ شکم پر مازندران را بیشتر باید از زنان قدیمی گرفت که هنوز مذاقشان چندان با غذاهای امروزی کنار نیامده، مخصوصاً پیرزن های روستایی که سبزی های معطر و خوشبوی خودرو را خوب می شناسند و به کار می برند. شاید این همه سبزی و گل و گیاه که در دشت و جنگل های مازندران می روید، برای شما که مسافر این سرزمینید یکی باشد، اما آشپزهای آنجا خوب می دانند که از میان این همه کدام نوع است که عطر شکم پر اردک را به یاد ماندنی می کند و مزه اش را فراموش نشدنی. اگر مهمان مازندرانی ها شدید و برایتان شکم پر درست کردند که هیچ، اما اگر منتظر شدید و خبری نشد، بگویید که دوست دارید آن را تجربه کنید، حتماً برایتان درست می کنند؛ خوشحال هم می شوند. خوشبختانه این غذا در مازندران شناخته شده است و می توانید در هر رستورانی سراغش را بگیرید و نباید حتماً در یک غذاخوری سنتی منتظرش باشید.

مواد اشتها برانگیز
 
این مخلفات رنگارنگ تمام آن چیزی است که قرار است داخل شکم اردک جاسازی شود، اردکی که قبل از آن با مهارت سرخ شده. آشپز خوش ذوق در کنار تمام موادی که آماده کرده، انار را هم گذاشته تا غذا خوش طعم تر شود.

نکات طلایی
 
پنج توصیه برای طبخ بهتر
ــ می توانید به جای اردک از غاز، مرغ محلی یا ماشینی استفاده کنید، اما هیچ کدام به خوشمزگی اردک نیست.
ــ اگر سبزی کوهی ندارید و هوس شکم پر کرده اید، می توانید از شوید، اسفناج، جعفری، برگ سیر و گشنیز استفاده کنید، اما نباید انتظارعطر و طمع شکم پری را داشته باشید که با سبزی محلی پخته می شود.
ــ اگر بار اول است که شکم پر درست می کنید و رب انار زیادی در غذا ریختید و ترش شده، می توانید از کمی شکر استفاده کنید تا ترشی غذایتان کم شود.
ــ می توانید مثل بعضی آشپزها مقداری انار خشک آسیاب شده هم به سبزی شکم پر اضافه کنید تا طعم ملسی به غذایتان بدهد.
ــ اگر مواد شکم اردک اضافه آمد، می توانید در فریزر بگذارید و برای دفعه بعد از آن استفاده کنید.

چطور بپزیم؟

یک اردک و چند سبزی
 
مواد اصلی شکم پر مشخص است، اما یک آشپز مازندرانی مثل بقیه آشپزها چیزهایی را به تجربه در محتویات کم یا زیاد می کند
در اینجا معمول ترین روشی را که می توانید غذایی خوش طعم و عطر درست کنید آورده ایم. قبل از هر چیزی باید سراغ انتخاب اردک بروید. اردک ها اندازه های مختلفی دارند؛ از اردک محلی گرفته تا اردک خارجی. اما برای پختن شکم پر کوچک ترین اردک ها که همان اردک محلی است برای غذای پنج نفر کافی است.

مواد لازم برای پخت شکم پر اردک برای پنج نفر
 
یک عدد اردک محلی در اندازه متوسط، سبزی معطر یک کیلوگرم شامل پونه، جعفری، گشنیز، نعنا و سبزی محلی کوهی مثل «اِناریچه»، «اَیِه»و«سِرسِم»، دو پیاز متوسط، یک حبه سر، 250 گرم گردوی چرخ شده، نصف قاشق غذاخوری زردچوبه، نمک و فلفل به اندازه کافی و رب انار ترش به اندازه دلخواه.

طرز تهیه
 
اول سراغ پاک کردن اردک بروید و مهم ترین نکته این است که نباید پوست اردک را کند. اگر اردک درسته خریده اید، بعد از کندن پرهایش باید از ته اردک به اندازه چهار انگشت یک برش کوچک بدهید و از همان جا تمام محتویات شکم اردک را بیرون بیاورید. بعد هم کاملاً آن را بشویید و کاملاً سرخ کنید. بعد باید سراغ محتویات بروید. پیازها را خرد کرده و تفت بدهید، بعد سبزی ها را که پاک و خرد شده به پیازها اضافه کنید و دوباره تفت دهید. بعد از آن، در ظرف را برای 10 دقیقه بگذارید. سبزی ها که پخته شد گردو، سیر خردشده، نمک، فلفل و رب انار را اضافه کرده ومحتویات را کامل به هم بزنید و دوباره برای 20 دقیقه در ظرف را بگذارید تا خوب جا بیفتد. حالا محتویات داخل شکم اردک آماده است. باید اینها را در شکم اردک بریزید و شکمش را کامل بدوزید. بعد از آنکه داخل شکم پر شد، داخل قابلمه ای که قرار است اردک در آن پخته شود را کامل چرب کنید تا اردک به ظرف نچسبد. چون اردک چربی دارد و موقع پخت این چربی ها آب می شود، نباید بیشتر از یکی دو قاشق داخلش روغن ریخت. در قابلمه را بگذارید و شعله گاز را کم کنید تا برای حدود یک ساعت بپزد. برای آنکه مطمئن شوید که غذا آماده شده یا نه یک چنگال بردارید و به آرامی وارد گوشه ای از گوشت اردک کنید. اگر راحت خارج شد غذا حاضر است و گرنه برای پخت زمان بیشتری نیاز دارد. وقتی کاملاً پخته شد، اردک را در ظرفی گذاشته و اطرافش را با گردو تزئین کنید. می توانید مثل بیشتر مازندرانی ها آن را با برنج سفید و مخلفاتی مثل سبزی و ترشی میل کنید.

 منبع: سرزمین من

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
چگونه بوی سوختگی برنج را از بین ببریم؟
چگونه بوی سوختگی برنج را از بین ببریم؟
علت خوابیدن پف کیک خانگی بعد از پخت چیست؟
علت خوابیدن پف کیک خانگی بعد از پخت چیست؟
طرز تهیه لازانیای مرغ و اسفناج | مواد لازم برای لازانیای اسنفاج
طرز تهیه لازانیای مرغ و اسفناج | مواد لازم برای لازانیای اسنفاج
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )