نمایندگان مجلس لایحه موافقتنامه همکاری بین ایران و دولت خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی از جمله همکاری در مبارزه با تروریسم بین الملل و تولید غیر قانونی و قاچاق مواد مخدر را تصویب کردند.

نت شهر: به گزارش خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ( یکشنبه 18خرداد) مجلس شورای اسلامی از 237 نماینده حاضر در جلسه علنی با 180 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع با تصویب لایحه موافقتنامه همکاری بین ایران و دولت خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم فراملی موافقت کردند.

بر همین اساس سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح گزارش کمیسیون مطبوع خود درباره این لایحه گفت: همانطور که اطلاع دارید گستره روابط میان ایران و چین بسیار وسیع است و دو کشور براساس تقویت و توسعه روابط دوستانه و همچنین تقویت همکاری ها در زمینه مبارزه با جرایم فراملی این موافقتنامه را امضا کردند.

نقوی حسینی تصریح کرد: از این رو از جمله مواردی که دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت خلق چین می توانند همکاری کنند مبارزه با تروریسم بین الملل، جلوگیری از تولید غیر قانونی و قاچاق مواد مخدر، جلوگیری از قاچاق کالا به ویژه اشیاء تاریخی، جلوگیری از پولشویی و جعل اسکناس و اوراق بهادار است.

وی افزود: همچنین جلوگیری از جعل گذرنامه و ویزا، جلوگیری از قاچاق سلاح های گرم، مهمات و مواد منفجره و شیمیایی، سازماندهی و انتقال غیر قانونی اشخاص از مرزها و جلوگیری از جرایم رایانه ای و کلاهبرداری از جمله دیگر موارد این لایحه می باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بنابراین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت خلق چین می توانند با توجه به موارد گفته شده در حوزه مبارزه با جرایم فراملی همکاری داشته باشند از سوی دیگر این لایحه هیچگونه ماهیت حقوقی نداشته و مربوط به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )