سخنرانی رییس جمهوری در شب بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی در حرم امام راحل همراه با همدلی، وحدت و یک رنگی بود.

نت شهر: به گزارش ایرنا، نماز مغرب و عشا در حرم امام خمینی (ره)، سه شنبه شب در حالی به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی اقامه شد که جمعیت در بدو ورود ایشان، شعار «صلی الله محمد، بوی خمینی آمد» سر دادند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با استقبال تولیت آستان امام راحل وارد حرم مطهر امام خمینی شد و هزاران نفر از مشتاقان و علاقه مندان به آرمان های امام راحل که ساعاتی قبل از اذان مغرب و عشا در حرم گرد آمده بودند با سردادن شعار «روحانی حمایتت می کنیم»، به استقبال وی رفتند.

جمعیت همچنین پیش از آغاز سخنرانی رییس جمهوری، شعارهایی همچون «این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده» و «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» سر دادند.

روحانی را محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همراهی می کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و حسین علی امیری قائم مقام وی نیز در میان جمعیت حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین امامی جمارانی و سید علی خمینی نیز از جمله حاضران این مراسم بودند و یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی را بیش از پیش در اذهان حاضرین زنده کردند.

رییس جمهوری هم در سخنان خود به سالروز ضایعه جانسوز ارتحال امام در شب 14 خرداد 1368 اشاره کرد و انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی را التیام بخش زخم و غم بزرگ ملت ایران در آن شرایط دانست.

روحانی هنگامی که مراحل سه گانه شکل گیری و تثبیت انقلاب اسلامی را توضیح می داد، به توطئه های قدرت های جهانی به ویژه آمریکا اشاره کرد که در این هنگام جمعیت یکپارچه شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

پس از آنکه عده ای از جمعیت شروع به سردادن شعار «انرژی هسته ای، حق مسلم ماست» کردند، جمعی دیگر شعار «روحانی حمایتت می کنیم» را بر زبان جاری ساختند.

در این مراسم چهره های دیگری همچون مهدی خزعلی و سید محمد علی ابطحی هم دیده شدند.

تگ ها:
telegram netshahr
مطالب مرتبط
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
جزییات درگذشت بهنام صفوی | علت فوت بهنام صفوی | مرگ بهنام صفوی
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
کیهان: ترامپ تا ۲۰۲۰ منتظر تلفن ما بماند
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
ترامپ دست به دامن رونق تولید داخلی شد
تبلیغات
loading...
نظرات

برای کامنت گذاری، فرم زیر را پر کنید یا ثبت نام کنید ( جهت ورود به سیستم می توانید از استفاده کنید )